Jakie cele powinien postawić sobie bloger?

2
cele blogera

Wielu blogerów wchodzi w świat Internetu bez żadnego planu i liczy trochę na szczęście. Nie od dawna jednak wiadomo, że szczęściu trzeba pomagać, a nic samo się nie zrobi. Jeśli prowadzisz bloga i chcesz odnieść sukces musisz prowadzić go z głową. Dlatego dziś opowiem Wam jakie cele powinien postawić sobie bloger?

 

Zastanawialiście się po co powstał Wasz blog? Czy na samym początku myśleliście o tym co chcecie osiągnąć? Mam nadzieję, że przy tej okazji powstał plan realizacji. Jeśli nie to najwyższy czas zastanowić się jakie cele powinien postawić sobie bloger? I co zrobić aby je osiągnąć. Zobaczysz, że pomoże Ci to w dalszym rozwoju!

cele blogera

Liczba wpisów

Jeśli tworzysz już bloga, z pewnością masz już na nim rozplanowane kategorie tematyczne. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś to natychmiast zabierz się do działania. To właśnie one nadają ład temu co dzieje się na Twoim blogu. Dzięki temu czytelnicy zainteresowani wyłącznie daną tematyką nie będą musieli przekopywać się przez stos wpisów, aby znaleźć dla siebie coś wartościowego. Jeśli masz już siatkę kategorii zadbaj o to, aby każda z nich odpowiednio często była aktualizowana. Naprawdę warto ustalić sobie tygodniową liczbę wpisów i możliwie najbardziej się jej trzymać. Niezwykle istotne jest też regularnie ich publikowanie. Wrzucenie czterech postów jednego dnia na pewno nie przyniesie tak pozytywnych efektów jak wrzucanie jednego przykładowo co drugi dzień. Warto zaplanować sobie wpisy z góry na najbliższy miesiąc. Dzięki temu żadna kategoria nie zostanie pominięta, a Tobie będzie łatwiej nad wszystkim zapanować.

Moim zdaniem cel publikowania 3 wpisów w tygodniu sprawdzi się najlepiej. Na więcej zazwyczaj nie znajdziemy czasu, a mniej spowoduje, że na blogu niewiele się będzie działo.

cele blogera

Liczba czytelników

Jeśli prowadzisz bloga i nie jest to tylko Twoje prywatne miejsce w sieci, warto postawić sobie cel ilości unikalnych czytelników na blogu miesięcznie. Na przykład moim pierwszym celem było osiągnięcie 20 tysięcy unikalnych użytkowników miesięcznie w 3 miesiącu prowadzenia bloga. Mimo, że się nie skończył już wiem, że się to udało. Może warto zadziałać ambitniej i dążyć do 100 tysięcy miesięcznie na pierwsze urodziny bloga? I nie mów, że nie da się tego zrobić. W końcu już od pierwszego wpisu możesz zadbać o SEO, dzięki któremu ruch z wyszukiwarki będzie się szybko zwiększał. Im ciekawsze tematy, tym czytelników będzie szybciej przybywać, a część z nich może i zacznie powracać? Dzięki dbaniu o social media i odpowiednią promocję na przykład w grupach tematycznych z pewnością uda się ten cel osiągnąć.

cele blogera

Szkolenia i warsztaty

Niezależnie od tego jak dużą wiedzę w danym temacie już posiadasz, zawsze znajdzie się coś nowego czego można się nauczyć. Rozumiem, że możesz nie mieć czasu aby chodzić na regularne szkolenia, ale na szczęście teraz jest naprawdę wiele kursów w postaci webinarów czy wypowiedzi na YouTube. Taka metoda na usystematyzowanie i zdobycie nowej wiedzy też dobrze się sprawdza. Postaw sobie cel na ukończenie jednego szkolenia miesięcznie. Jest ich naprawdę wiele w bezpłatnej postaci, ale nie można się też bać inwestować w wiedzę. Ta inwestycja zawsze się zwraca.

cele blogera

Dodatkowe działania

Jeśli zawsze marzyło Ci się prowadzenie własnego sklepu Internetowego albo wydanie książki po prostu się nie ograniczaj. Wpisz te działania w swoje plany. Jednak w tym przypadku nie koniecznie należy brać się za to od pierwszych chwil. Upewnij się, że uda Ci się zbudować bazę potencjalnych odbiorców zainteresowanych Twoją pracą i dopiero wtedy przygotuj dla nich materiał. To naprawdę bardzo fajny cel i jego realizacja z pewnością da dużo satysfakcji.

 

Musisz uwierzyć w to, że przy odpowiednim zaangażowaniu i pracy wszystko uda się osiągnąć, potrzeba jednak na to czasu. Z pewnością wyznaczenie sobie planu znacznie ułatwi dążenie do celu. Wymienione przeze mnie rzeczy to całkowita podstawa w blogowaniu, dlatego nie bój się dodać kolejnych odpowiednich dla Twojej dziedziny, niezależnie czy to współpraca z zagranicznymi markami czy prowadzenie szkoleń. Trzymam kciuki za rozwój!

Ciekawa jestem czy może udało Wam się zrealizować już jakieś cele? A może jeszcze cały czas na to czekają?