Jak pić więcej wody?

2
Jak pić więcej wody?

Doskonale wiemy o tym, że powinniśmy dziennie wypijać co najmniej 2 litry wody. Niestety bardzo często zamieniamy to na kawę, colę czy inne niezdrowe napoje, a na koniec nasz organizm i tak pozostaje odwodniony. Od nowego roku postanowiłam postawić sobie cel i zaczęłam go realizować. Oto moje sposoby na to jak pić więcej wody.

Nie jesteście jeszcze przekonani, że organizm potrzebuje właśnie wody? Zapraszam Was w takim razie do zapoznania się z moim wpisem: Dlaczego warto pić wodę? Jeśli już wiecie czemu należy prawidłowo się nawadniać, zapraszam do zapoznania się z listą moich metod, które pomagają mi pić tyle ile powinnam.

Butelka wielokrotnego użytku

Niedawno podczas zakupów w hipermarkecie trafiłam na butelko-bidon. Spodobał mi się jego kolor oraz kształt, więc zdecydowałam się na zakup. Jego pojemność to 0,7l, dzięki czemu wiem, że muszę wypić 3 pełne bidony dziennie. W dodatku mogę sobie spokojnie dorzucić do wody cytrynkę czy pomarańczkę, które dodatkowo nadają smak.

Zadbaj o zapas wody

Robiąc zakupy na najbliższy tydzień oblicz ile litrów wody będzie potrzebne. Jeśli będziemy mieć wodę pod ręką, łatwiej będzie się zmobilizować, aby przygotować ją sobie do picia. Ja na przykład staram się kupować 3-4 zgrzewki na tydzień, aby starczyło wody dla mnie i mojego partnera. Często korzystamy też ze zwykłego filtra do wody więc gdy mamy go pod ręką nie musimy się bać, że wody zabraknie.

Jak pić więcej wody?

Nie bój się dodatków


Jeśli nie lubisz pić zwykłej wody ze względu na smak to postaraj się dobrać do niej naturalne i zdrowe dodatki, które mogą umilić smak. Mogą to być owoce, albo domowo przygotowane soki. Dzięki dodatkom owoców czy kilku listków mięty, woda dalej będzie zdrowa, a będzie lepiej smakować.

Zainstaluj aplikację

Nie wiem czy wiecie, ale w prosty sposób możecie zainstalować na telefonie aplikacje, która będzie Wam przypominać o piciu wody. Ustawiacie sobie jak często chcecie otrzymywać przypomnienie i gotowe. Moja aplikacja dodatkowo synchronizuje się z zegarkiem więc dodatkowo w prosty sposób mogę na nim oznaczać ile wody wypiłam.

 

Mam nadzieję, że Wam też uda się pić więcej wody. Jeśli masz jeszcze inne metody na to jak pić więcej wody koniecznie zostaw je w komentarzu!