Jak wzmocnić rzęsy?

Jak wzmocnić rzęsy?

Piękne rzęsy są uznawane za jeden z atrybutów kobiety. Większość z nas marzy o tym, aby były grube i długie, bo wtedy stają się piękną ozdobą oka. Niestety jednak nie do końca wiemy jak o nie odpowiednio dbać. Jeśli zadajesz sobie czasem pytanie – Jak wzmocnić rzęsy? – to ten wpis jest dla Ciebie.

Oczywiście rzęsy poza zwiększeniem atrakcyjności, mają też inne zadania. Przede wszystkim mają one chronić nasze oczy przed cząsteczkami brudu oraz drobnymi owadami. Ich naturalna długość to od 8 do 12 mm, a na górnej powiece oka mamy ich od 150 do 250. Dolną powiekę pokrywają rzęsy o długości od 6 do 8 mm w ilości od 50 do 150. Cykl wzrostu pojedynczej rzęsy trwa nawet kilka miesięcy. Są jednak pewnie metody, które mogą pomóc przyspieszyć ten proces oraz zadbać o ich piękny wygląd. Zanim jednak przejdziemy do tematu naturalnych metod oraz doboru odżywki do rzęs, musimy odpowiedzieć sobie na jedno pytanie.

Co niszczy rzęsy?

Przede wszystkim wielkim wrogiem naszych rzęs są wodoodporne maskary, które silnie je wysuszają. W dodatku taki kosmetyk powinnyśmy używać maksymalnie przez 3 miesiące od otwarcia, a następnie zmieniać na nowy. Nie należy odświeżać starego kosmetyku poprzez dodawanie jakichkolwiek składników.

Kolejną istotną rzeczą jest to, aby posiadać tylko i wyłącznie własny kosmetyk i nie korzystać z produktów należących do innej osoby. Dotyczy to również wszystkich próbników tuszy do rzęs wystawianych w drogeriach. Są one siedliskiem bakterii.

Demakijaż oczu powinno się wykonywać bardzo delikatnie, bez pocierania rzęs wacikiem, aby zapobiec nadmiernemu ich wypadaniu. Są one niezwykle delikatne. Aby zmyć tusz należy mocno namoczyć wacik płynem micelarnym lub mieszanką olejków i docisnąć do powieki. Tusz się rozpuści i w bardzo prosty sposób będziemy mogły go zmyć.

Każde dodatkowe zabiegi takie jak używanie zalotki czy przedłużanie rzęs są dla nich dodatkowym obciążeniem i z pewnością mogą znacznie przyśpieszyć ich zniszczenie. Dlatego na sztuczne rzęsy decydujcie się rzadko i tylko na wyjątkowe okazje. Często wypadanie lub zdejmowanie sztucznych rzęs powoduje wyrywanie tych naturalnych.

Dlatego jeśli nie musisz spróbuj dać im czas na odpoczynek i nie używaj żadnych tuszy, ani nie stosuj zbędnych zabiegów.

Jak wzmocnić rzęsy? 

Z domowych metod od dawna mówi się o wykorzystywaniu olejka rycynowego. Ewentualnie zamiast niego można również stosować inne oleje, takie jak: olej ze słodkich migdałów czy olej kokosowy. Mają one za zadanie odżywić mieszki włosowe i przywrócić rzęsom utraconą elastyczność. Największym ich minusem jest jednak to, że są bardzo rzadkie, przez co spływają z rzęs i podrażniają spojówkę.

Jest jednak prostsza metoda poprawę gęstości, długości i naturalnej barwy rzęs. Wielu producentów kosmetyków przygotowało specjalne odżywki do rzęs. Nad domowymi metodami mają one taką przewagę, że są bardzo proste w stosowaniu. Konsystencja jest odpowiednia, a produkt w swoim składzie zawiera wszystkie niezbędne składniki, które pozytywnie wpłyną na wygląd rzęs.

Jaka jest najlepsza odżywka do rzęs? Nie chce wskazywać Wam tu konkretnego produktu, ponieważ musi być od dobrany odpowiedni pod Was. Warto zapoznać się z listą dostępnych produktów i sprawdzić, który pomoże Wam rozwiązać Wasze problemy.

 

Do niedawna miałam bardzo duży problem z cienkimi i krótkimi rzęsami, jednak po około 2 miesiącach stosowania odżywki do rzęs, efekty stały się bardzo widoczne. Rzęsy stały się mocniejsze, dłuższe i lekko ciemniejsze. Dlatego nie martwcie się, przemęczone rzęsy da się uratować!