Kosmetyki mineralne – Co to? Jak je wybrać?

33

Jeśli śledzicie mojego bloga, z pewnością wiecie już, że od tego roku staram się wybierać jedynie naturalne produkty do pielęgnacji. Chemia otacza nas teraz z każdej strony, a nasz organizm jej nie lubi, dlatego warto ją ograniczyć. O ile kosmetyki pielęgnacyjne można znaleźć w każdym sklepie to znalezienie kosmetyków kolorowych jest już nieco większym wyzwaniem. Czym są kosmetyki mineralne i jak je wybierać?

Kosmetyki mineralne jak sama nazwa wskazuje stanowią połączenie różnych minerałów. Są bardzo delikatne i łagodne dla skóry. Mogą być stosowane przez osoby z alergiami, po zabiegach kosmetycznych lub przez kobiety w ciąży. Kosmetyki mineralne mają same zalety, są lekkie, trwałe, nie podrażniają i wyglądają bardzo naturalnie. Makijaż mineralny można wykonywać po wszystkich zabiegach kosmetycznych, a nawet po naświetleniach radiologicznych. Jak to możliwe?

Kosmetyki mineralne są naturalne

Składają się z minimalnej liczny składników, dzięki temu są łagodne i nie podrażniają skóry. Są hipoalergiczne i dostosowane do cer problematycznych. W kosmetykach mineralnych nie ma żadnej chemii: środków konserwujących, olejków, wosków ani substancji zapachowych. Z czego w takim razie zostały stworzone? Składają się z krystalicznie czystych minerałów. Najczęściej w ich składzie znajdziemy: tlenek cynku, dwutlenek tytanu, mika oraz kolorowe pigmenty pochodzenia naturalnego takie jak: tlenki żelaza, chromu, manganu oraz ultramaryny.

Biel cynkowa oraz tytanowa decydują o kolorze finalnego produktu, im jest ich mniej tym odcień będzie ciemniejszy. Dwutlenek tytanu odpowiada też za właściwości kryjące kosmetyku i jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym. Tlenek cynku dodatkowo ma działanie  ściągające, antybakteryjnie i reguluje wydzielanie sebum. Dodatek miki w kosmetyku sprawia, że nadają one skórze połysk.

Kosmetyki mineralne są sypkie, ale bardzo dobrze łączą się z cerą. Ich konsystencja jest gęsta, dzięki czemu łatwo zaaplikować je za pomocą pędzla. Nie brudzą ubrań i są bardzo wydajne. W ofercie sklepu amfora.pl znajdziecie: podkłady mineralne, mineralne cienie do powiek, pudry mineralne czy mineralne róże do policzków.

Jak wybrać kosmetyki mineralne?

Kosmetyki należy wybierać w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Mogą mieć one właściwości matujące lub kryjące. Duże znaczenie będzie miał też odpowiedni kolor. Świetny poradnik dotyczący wyboru koloru oraz rodzaju kosmetyków mineralnych przygotował sklep amfora.pl. Jeśli nie wiecie jak dobrać kolor podkładu mineralnego to z pewnością znajdziecie tam odpowiedzi na wszystkie pytania.

Ciekawa jestem czy znacie już kosmetyki mineralne? Jeśli tak to chętnie poznam Wasze opinie!