Czy dywany są jeszcze modne?

W ciągu ostatnich kilku lat panowała moda na przestrzenne, minimalistyczne wnętrza o zimnych tonacjach. Wiele osób starało się odświeżyć swoje mieszkanie tak, aby nadać im nowoczesnego stylu. Aby to zrobić rezygnowano z wielu drobnych ozdób. Podobny los spotkał dywany. Moda na nie jednak wraca, a to wszystko za sprawą firm, które w swojej ofercie prezentują dywany nowoczesne.

Już od kilku miesięcy w wielu nowych projektach można na nowo zobaczyć dywany nowoczesne jako piękne wykończenie wnętrza. Choć modne mieszkania dalej są zachowane w minimalistycznym stylu to coraz częściej na stonowanych parkietach czy płytkach podłogowych jako idealne uzupełnienie do gustownych kanap i foteli znajdziemy właśnie dywany. Projektowanie wnętrz nie jest łatwym zadaniem. To właśnie nawet najmniejsze detale wpływają potem na odbiór całego pomieszczenia.

Dywany w geometryczne wzory

Proste geometryczne wzory mogą stać się idealnym uzupełnieniem do sypialni, salonów i jadalny utrzymanych w nowoczesnym stylu. Do tego typu pomieszczeń najlepiej wybrać dywany w odcieniach bieli, szarości, beżu, czerni, czerwieni i granatu. Bardzo modne są teraz wszystkie wzory w postaci różnej wielkości okręgów, trójkątów i prostokątów w mocno kontrastowych barwach. To z pewnością odważny dodatek, który może nadać charakteru ulubionym pomieszczeniom.

Dywany monochromatyczne

Ten rodzaj dywanów w nowoczesnych wnętrzach można wykorzystać na dwa sposoby. Po pierwsze jeśli mieszkanie utrzymywane jest w konkretnej kolorystyce, na przykład czerni i bieli, efekt ten można dodatkowo podkreślić za pomocą dywanów. W takim przypadku możemy jednak za pomocą dywanu wprowadzić do pomieszczenia wyrazisty kolor, który całkowicie ożywi dane pomieszczenie. Warto zdecydować się wtedy na wybór dywanu o dłuższym włosiu, który stanie się pięknym dodatkiem.

Dywany perskie

Ten rodzaj dywanów kojarzy nam się raczej z pomieszczeniami utrzymanymi w bardzo tradycyjnym stylu. W końcu ładnie prezentują się one w zestawieniu z ciężkimi, drewnianymi meblami. Widziałam jednak ostatnio kilka projektów, w których takie wzory zostały zastosowane w bardzo nowoczesnych pomieszczeniach. Są odważnym wyborem, ale mogą stać się bardzo ładną ozdobą dla nowoczesnego wnętrza.

Dajcie koniecznie znać jakie dywany podobają Wam się najbardziej!