Recenzja książki DIY Zrób to sama – Marta Szymańska  

Zawsze bardzo podobały mi się wszystkie przedmioty, które ktoś wykonywał własnoręcznie. Nie będę ukrywać, po prostu lubię oryginalność. Zbyt często wychodząc do znajomych w każdym domu widze identyczne świeczki czy inne dodatki. Aby to odmienić zdecydowałam się dowiedzieć czegoś więcej na temat DIY. Szukałam książki, która od początku mnie przez to przeprowadzi.

Nie tak dawno miała premierę nowa książka DIY – Zrób to sama. Marta Szymańska, czyli jej autorka przekonała mnie opisem do tego, że ze sztuką DIY może poradzić sobie każdy. Niezależnie od tego ile ma wolnego czasu czy umiejętności. Właśnie dlatego zdecydowałam się bliżej zapoznać z tą pozycją.

DIY Zrób to sama – Marta Szymańska

Zgodnie z opisem książka ta pozwoli przekonać się, że DIY jest prostsze niż myślimy. Autorka pokazuje w niej jak stworzyć coś z niemal niczego i jak nadawać starym przedmiotom nowe kształty. Jest to zbiór 50 tutoriali i przepisów, które mają pokazać jak niewiele trzeba, by doświadczyć radości tworzenia. Książka zawiera wiele ilustracji, które krok po kroku przekazują całą niezbędną wiedzę do stworzenia wyjątkowych i unikalnych rzeczy. W książce miedzy innymi znajduje się 10 przepisów na różne kosmetyki naturalne takie jak żelki do kąpieli czy maseczka jogurtowa. Znajdziemy tam też instrukcję tworzenia biżuterii oraz 10 pomysłów na ładne i praktyczne rzeczy do mieszkania.

Autorka nie zapomniała również o propozycjach odświeżenia garderoby, czy propozycjach na własnoręcznie wykonane prezenty dla najbliższych. Nie ma co ukrywać, DIY ostatnio stało się niezwykle modne. Dzięki próbom stworzenia nowych przedmiotów możemy poprawić swoje umiejętności manualne, ale i stworzyć całkowicie nowy styl. Sztuka ta pozwala zadbać też o środowisko naturalne. Dzięki temu, że w prosty sposób możemy odnowić stare przedmioty, będziemy kupować mniej innych produktów. W ten sposób nie będzie powstawać też tyle śmieci.

Musze przyznać, że dzięki tej książce po raz pierwszy miałam możliwość spróbować sowich sił w dziedzinie DIY. Wiem, że sporo pracy jeszcze przede mną, ale nie mogę się już doczekać tych wszystkich rzeczy, które odnowię.

Ciekawa jestem czy Wy bawicie się w takie rzeczy, czy jednak wolicie kupować gotowe produkty?