Gdzie kupić tanie książki? Top 3 najlepszych pozycji o astrofizyce

Od dziecka zawsze marzyłam o tym, aby posiadać w domu wielką kolekcję książek. Chciałam stworzyć w domu własną biblioteczkę, która składałaby się z pozycji, które pozwoliłyby mi poszerzyć moją wiedzę z dziedzin, którymi się interesuję. I tak oto wielka półka została podzielona na 3 części. Marketing i rozwój osobisty, trening siłowy i bieganie oraz astrofizyka. I dziś właśnie opowiem Wam o moich ulubionych książkach z ostatniej kategorii.

Nie będę ukrywać, podczas zbierania całej mojej kolekcji szukałam miejsca, gdzie najtaniej mogłabym zamawiać książki. Przejrzałam oferty wielu stron, aż w końcu trafiłam na https://www.nieprzeczytane.pl/. To chyba najtańsza księgarnia w Polsce, która w swojej ofercie posiada bardzo szeroki wybór tytułów. To właśnie pozwala mi zamawiać książki z tak różnych dziedzin na raz. Zawsze, gdy szukam jakiejś książki okazuje się, że właśnie w tym miejscu jest ona najtańsza. Zgodnie z obietnicą, poniżej lista moich ulubionych książek dotyczących astrofizyki.

Astrofizyka dla zabieganych

Zastanawialiście się kiedyś jakie jest nasze miejsce we wszechświecie? A może myśleliście o naturze przestrzeni i czasu? Jeśli chcecie poznać przemawiające do wyobraźni, szybkie odpowiedzi na te pytania, nie znajdziecie lepszego źródła niż książka Astrofizyka dla zabieganych. Została ona napisana przez znanego amerykańskiego astrofizyka Neila deGrasse’a Tysona, którego możecie kojarzyć na przykład z prowadzenia programu Kosmos. Tyson wie, jak mało czasu ma każdy z nas, dlatego robi wszystko, aby cały wszechświat sprowadzić na ziemię. Pisze o nim jasno, zwięźle i z wyjątkowo ciekawym poczuciem humoru. To rzeczy, o których w szkole nawet nie śniło nam się usłyszeć. Autor porusza tematykę od Wielkiego Wybuchu po czarne dziury. Sprawia, ze mechanika kwantowa wydaje się dziecinnie prosta. Ciekawi jesteście, czy można odkryć nową planetę lub znaleźć życie we wszechświecie? Po tej książce te zagadnienia nie będą Wam obce.

Wszechświat w twojej dłoni

Jest to piękna książka, która już od pierwszych stron zabiera nas w niezwykłą podróż. Pobudza naszą wyobraźnie już od pierwszych chwil i powoduje, że nie możemy przestać myśleć o tym wszystkim co nas otacza. Autor proponuje nam udział w kosmicznej ekspedycji, dzięki której będziemy mogli spojrzeć na to co nas otacza z zupełnie innego punktu widzenia. Razem z nim poznajemy budowę Wszechświata, jego układ, przeszłość i wszystkie skrywane tajemnice. Christophe Galfard opowie nam też więcej na temat tego co w przyszłości może się stać z naszą planetą oraz czy podróże w czasie są w ogóle możliwe. To dzięki niemu zaczynamy rozumieć wszystkie zagadnienia takie jak: czas, przestrzeń i kosmiczne miary. Dzięki tej książce poznamy teorie i pojęcia, o których nie raz wcześniej słyszeliśmy, ale i dowiemy się o rzeczach, które nigdy nie przyszłyby nam do głowy. Wszechświat  w Twojej dłoni to idealna pozycja dla każdego. Nie wymaga ona od nas żadnej podstawowej wiedzy.

Burza w szklance wody

Autorka książki Helen Czerski to fizyczka i oceanografka polskiego pochodzenia. W swojej książce wyjaśnia codzienne zjawiska przyrodnicze i to zarówno te przyziemne jak i kosmiczne. Autorka przekonuje nas, ze klucz do rozwikłania tajemnic kosmosu znajduje się blisko nas. Dostarcza nam narzędzia pozwalające zmienić sposób patrzenia na otaczającą nas rzeczywistość, zestawiając zwykłe przedmioty i zdarzenia takie jak strzelający popcorn, plamy z kawy i magnesy na lodówkę z dużymi zjawiskami jak zmiany klimatyczne, kryzys energetyczny lub rozwój technologii medycznych. Z tej książki dowiecie się na przykład w jaki sposób kaczki utrzymują w dobrej kondycji swoje stopy podczas chodzenia po lodzie lub dlaczego mleko po dodaniu do herbaty przypomina sztormowe chmury. Helen Czerski dba o to, aby podzielić się swoją szeroką wiedzą, jednocześnie pozwalając czytelnikowi w przyjemny sposób oderwać się od szarej codzienności. Burza w szklance wody naprawdę pozwala spojrzeć na otaczający nas inaczej niż dotychczas.

 

Jestem bardzo ciekawa, czy Wy lubicie kolekcjonować książki? Jeśli tak to gdzie je kupujecie i po jaką tematykę najchętniej sięgacie?