Pomysły na prezenty – skąd brać inspiracje?

Święta tuż, tuż, a Ty nadal nie wiesz, jakie prezenty kupić najbliższym? Od lat wiadomo, że upominki z okazji świąt warto przygotowywać wcześniej, aby uniknąć zakupowej gorączki. Jednak zanim podejmie się decyzje o kupnie, warto dobrze zastanowić się nad tym, co sprawić najbliższym. Podpowiadamy, gdzie szukać pomysłów na prezenty.

Świąteczne targi i jarmarki

Rękodzieło, ręcznie zdobione słodycze i ciastka, biżuteria, ubrania od projektantów, możliwość skosztowania regionalnych przysmaków czy grzane wino – to tylko część z atrakcji, które można spotkać na świątecznych jarmarkach i targach. Nie dość, że wiele z tych przedmiotów jest wykonywanych ręcznie przez rzemieślników, to dodatkowo są one oryginalne. Jarmarki najczęściej spotkać można w dużych miastach, a te największe (m.in. w Berlinie czy Dreźnie) cieszą się ogromną popularnością i co roku odwiedzają je rzesze turystów. Poza upominkami i świątecznymi ozdobami do kupienia, współczesne targi to także mnóstwo atrakcji dla całych rodzin – karuzele, gorąca czekolada, a nawet diabelski młyn!

Blogi i strony internetowe

W zależności od tego, kogo pragnie się obdarować, pomysłów na prezent można szukać np. na blogach czy stronach internetowych. Ich autorzy najczęściej dzielą się recenzjami na temat produktów lub robią rankingi najlepszych towarów z konkretnej kategorii – dzięki temu można dowiedzieć się nieco więcej o interesującym nas gadżecie i lepiej przemyśleć jego zakup. Blog najczęściej prowadzony jest przez pasjonata lub kogoś, kto dobrze zna się na danej dziedzinie, stąd można liczyć na rzetelność jego opinii. Blogosfera jest tak zróżnicowana, że bez problemu znajdzie się w niej strona, która porusza interesujący nas temat.

Własne pomysły

Często wystarczy niewielkie rozeznanie, by samemu wymyślić oryginalny prezent dla najbliższych. W końcu doskonale zna się upodobania obdarowywanej osoby i w ten sposób można dobrać upominek do jej zainteresowań. Co warto rozważyć? Coraz popularniejsze stają się np. kalendarze ścienne z fotografiami na każdy miesiąc. To doskonała pamiątka, która codziennie będzie przypominać o nas ukochanej osobie. Niezłym pomysłem mogą okazać się też bilety do ulubionego kina, teatru lub opery albo zarezerwowanie miejsca w eleganckiej restauracji. Dla osób z większym budżetem do rozważenia jest też wykupienie wycieczki najbliższym np. na ferie zimowe. Obdarowywani nie pogardzą elektroniką – fan gier z pewnością ucieszy się z nowej konsoli lub gry, a meloman z odpowiedniego zestawu głośników.