Kto zdradza?

10
Kto zdradza?

Czasami nie potrafię uwierzyć własnym oczom w to co widzę. Wiem, że świat ruszył mocno do przodu, ale czy naprawdę przy tym wszystkie wartości zostały zrównane z ziemią? A potem słyszę tylko milion powodów przez które ktoś zdecydował się zdradzić. Jednak wyjaśnienie jest tylko jedno. Kto zdradza? Zdradzają ludzie słabi!

 

Pytanie tylko po co ktoś jeszcze próbuje się tłumaczyć. Czy próbując przekonać mnie, że postąpił dobrze, przekonuje do tego samego siebie? Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla zdrady, a żadne słowa nie zmienią tego co się stało.

Kto zdradza?

Szukanie powodu zdrady

Nawet jeśli w Twoim związku się nie układa, a od dawna nie czułeś się tak dobrze jak kiedyś, gdy tylko zaczynaliście się spotykać. Nawet jeśli nie poświęcacie sobie tyle czasu ile mieliście dla siebie kilka lat wcześniej. Nawet jeśli nie chodzicie na randki, nie rozmawiacie ze sobą i od dawna nie uprawialiście seksu. Nawet jeśli nie ma uczucia, a cała chęć podtrzymywania związku zniknęła. To wszystko nie daje podstawy do zdrady! Niezależnie od tego co się miedzy Wami dzieje, nie ma nic gorszego, żadnego większego świństwa, które możesz zrobić drugiej osobie niż zdrada. Jeśli się do tego dopuściło i próbuje się ją tłumaczyć, którymkolwiek z powyższych powodów, to jest to zwyczajnie żałosne.

Kto zdradza?

Jak to rozwiązać

Jeśli cokolwiek w Twoim związku nie działa tak jak powinno, zrób wszystko aby złapać partnera za rękę, posadzić go do wspólnego stołu i o tym porozmawiać. Jeśli pierwsza rozmowa nic nie zmieni, zrób wszystko aby dotarło do tej drugiej osoby jak się czujesz. Jeśli tego nie słyszy to krzycz. Zrób wszystko, aby potem nie żałować, że się nie próbowało. Jeśli nawet to nie zadziała, a Waszego związku nie da się naprawić to jest tylko jedno prawidłowe rozwiązanie. To ten czas aby odejść.

Podsumowanie

Może jestem zacofana, a moje wartości nie wpasują się w obecne zasady, ale jestem zdania, że w życiu ma się na raz tylko jedną osobę, która powinna być dla nas wszystkim. Jeśli jej miejsce zaczyna zajmować ktoś inny, to zazwyczaj znak, że miłości już nie ma. A jeśli jej zabrakło, to jest to ten moment kiedy ludzie powinni się rozstać.

Szanuj siebie i drugą osobę, która kiedyś dla Ciebie dużo znaczyła. Nie dopuść do zdrady, nie poniżaj jej w taki sposób. Dla tego zachowania nie ma żadnego wytłumaczenia.

10 KOMENTARZE

 1. Szacunek i szczerość w związku to podstawa. Mam brata który skacze z kwiatka na kwiatek jest po rozwodzi w drugim małrzeństwie i dalej mu mało wiec jak widać są klami i parapety.

 2. A co jeśli ktoś ma ochotę przeżyć romans? W sensie wolny człowiek z kimś zajętym. Kiedy ten człowiek pragnie kogoś zajętego i niedostępnego i to jest jego takie małe i ciche marzenie.

  Chodzi mi tylko o samo myślenie o tym i pragnienie, bez działania.

  • Jeśli pozostaje to w głowie to nie prowadzi do krzywdy innego człowieka. Jeśli jednak miało by przejść do działania, może warto wtedy zastanowić się jak byśmy czuli się na miejscu tej drugiej połówki zajętej osoby. Powinno ułatwić to rozsądne myślenie. Te kilka chwil nie jest warte takiego cierpienia. Jeśli macie być razem, to zróbcie to na spokojnie i w odpowiedniej kolejności.

   • To jest bardziej na zasadzie fantazji by posiąść kogoś zajętego, być może nawet nie chodzi o kogoś konkretnego tylko o chęć dokonania takiego czynu. Myślę że to pozostanie w głowie, sumienie i strach nie pozwolą na coś więcej.

 3. Ja się trochę nie zgadzam. Są gorsze rzeczy od zdrady. Tak samo nie zawsze musi być wielka miłość, aby razem być. Czasem miłość potrafi się wypalić, ale to nie jest jeszcze powód do rozstania. W związku mogą też być dzieci. Czy warto się rozchodzić tylko z powodu braku miłości???

  • To prawda miłość się wypala, ale na jej miejscu zostaje jeszcze przyzwyczajenie, przyjaźń i przede wszystkim szacunek dla drugiej osoby z którą dzielimy nasze życie. Jeśli w związku są dzieci warto podtrzymywać go tak jak tylko się da. Tylko czy warto robić to za wszelką cenę i mieszkać pod jednym dachem z osobą, która szuka tej „miłości” gdzie indziej?

 4. Sama również nie potrafię zrozumieć dlaczego ktoś dopuszcza się zdrady. Jeżeli w związku się nie układa to trzeba to naprawić a jeśli nie ma już na to szans to może to dobry czas by się rozstać .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj