Letnia pora roku i wysokie temperatury powietrza skłaniają do spożywania lekkich i orzeźwiających napojów. Co zrobić kiedy jednak z każdej strony czyhają na nas wakacyjne pokusy, jak np. słodkie lodowe koktajle. Należy sięgnąć po najzdrowszy napój. Niedawno pisałam Wam czemu warto pić wodę, a dziś prezentuję kilka przepisów na to jak ciekawie ją wykorzystać. 

 

Proporcjonalnie do wzrastającej temperatury powinniśmy spożywać więcej płynów, spośród których najlepszym i najzdrowszym wyborem jest woda. Nie wszyscy jednak mając do wyboru szeroką ofertę atrakcyjnych letnich napojów wybierają to co zdrowe. Dodatkowo pysznie wyglądające kolorowe lemoniady i napoje często poza owocami zawierają dużą ilość cukru lub słodzonych syropów. Okazuje się, że różnorodność form podawania wody, sprawia, że chętniej ją spożywamy! Badania przeprowadzone przez agencję badawczą Toluna, wskazują, że użytkownicy ekspresu SodaStream piją dziennie nawet o 43%
(3 szklanki) płynów więcej niż osoby, które go nie posiadają. Tym samym lepiej dbają
o odpowiednie nawodnienie organizmu. To z kolei jest odpowiedzialne za uczucie sytości, które pozwala przejść obojętnie obok słodkich i niezdrowych letnich przekąsek i napojów.

SodaStream

Woda smakowa homemade – mniej kalorii w bąbelkach

Rozwiązaniem dylematu może być przygotowana samodzielnie woda smakowa lub lemoniada, które za  sprawą owoców lub ziół stanowią niebanalną kompozycję np. woda z imbirem, cytryną i miętą lub w wersji wytrawnej z ogórkiem i melonem. Wystarczy trochę ulubionych owoców – arbuz, maliny, truskawki etc. lub warzyw jak np. ogórek, trochę lodu, jeśli napój ma być zimny i woda gazowana, aby nadać całości orzeźwiającego charakteru. Wodę gazowaną w łatwy i szybki sposób można przygotować dzięki ekspresowi SodaStream, który dodatkowo daje możliwość wyboru stopnia nagazowania – od lekkiego, przez średni, po mocny. Przygotowany wcześniej napój możemy zabierać ze sobą, co dodatkowo pozytywnie odbije się na domowym budżecie.

Poniżej kilka przykładowych przepisów na orzeźwiające napoje z użyciem wody gazowanej:

Więcej informacji nt. ekspresów do wody gazowanej SodaStream można przeczytać na www.sodastream.pl

 

1 KOMENTARZ

  1. Fajne pomysły na te napoje. Niestety idzie jesień więc będzie coraz więcej herbaty niż takich wynalazków 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here