Strona główna Lifestyle Uzależnienie od Internetu

Uzależnienie od Internetu

3
Uzależnienie od Internetu

Jakiś czas temu wspominałam Wam o tym, że Internet ułatwia życie, jednak po przygotowaniu tego wpisu uświadomiłam sobie pewną rzecz. Bez dostępu do sieci większość z nas nie potrafi już żyć. Czy to jest już uzależnienie od Internetu?

 

Słysząc o osobach, które nie potrafią rzucić palenia, pewnym głosem mówimy, że gdyby dotyczyło to nas z pewnością dalibyśmy sobie z tym radę. Może się okazać, że ktoś kto przeczyta ten wpis zdiagnozuje u siebie lub swoich znajomych czy rodziny pewien problem. Jaki? Uzależnienie od Internetu!

Jak się zaczyna?

Na początku objawia się to bardzo niewinnie. Wystarczy, że codziennie sprawdzamy czy przypadkiem nie dostaliśmy nowego maila. Potem odruchowo zaglądamy na Facebooka po kilka razy dziennie. Nawet nie zauważamy kiedy dochodzimy do etapu, że z telefonem w ręku czy laptopem na kolanach spędzamy po kilka godzin dziennie. O ile wykorzystywanie tych sprzętów do pracy nie jest niczym złym, to masowe bezsensowne przeglądanie 9GAG po raz kolejny, czy sprawdzanie czy każdy portal tak samo skomentował weekend Lewandowskich jest już niebezpieczne.

uzależnienie od Internetu

Internet źródłem…

Jakiś czas temu słyszałam żart o tym, że Internet powstał podobno tylko po to, aby rozpowszechniać fakty o Chucku Norrisie. Jest on też na pewno jednym wielkim zbiorem zdjęć kotów. Jak by jednak nie patrzeć pomiędzy tymi treściami, każdy znajdzie też coś dla siebie. Kolega żartowniś, zapamięta kolejne żarty z kwejka czy Sucharów, plotkary ze szkoły czy pracy zawsze wychwycą ciekawostkę o zmianach statusów związków, a ludzie o konkretnym hobby znajdą grupy w których będą mogli porozmawiać z innymi o podobnych zainteresowaniach. Jeśli jednak prawidłowo go wykorzystać może być źródłem naprawdę cennych informacji, o tym jednak opowiem Wam innym razem.

Jak się objawia?

uzależnienie od Internetu

uzależnienie od Internetu
Źródło: uzaleznieniabehawioralne.pl

Należy jednak pamiętać o tym, że wszystko jest dla ludzi, a inteligentne wykorzystanie Internetu może przynosić same korzyści. Nie ma w nim nic złego, ale w umiarze.

P.S. Jeśli zastanawialiście się kiedyś jak dużo korzystacie w trakcie dnia z telefonu – polecam zainstalowanie aplikacji: QualityTime. Dzięki niej dowiecie się dokładnie ile czasu dziennie zagląda cie w telefon. Podzielcie się koniecznie wynikami w komentarzu!

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj