Strona główna News Noworoczne postanowienia – mała sala fitnessowa w domu

Noworoczne postanowienia – mała sala fitnessowa w domu

1
Noworoczne postanowienia – mała sala fitnessowa w domu

Wielkimi krokami zbliża się nowy rok, a więc przed nami najlepszy czas na przemyślenie postanowień noworocznych. Właśnie dlatego na 2018 zdecydowałam się połączyć przyjemne z pożytecznym. Chcę stworzyć w domu wymarzoną małą salę fitness i ćwiczyć regularnie bez konieczności kupowania karnetu na siłownie. Jeśli jesteście ciekawi jakie przedmioty do ćwiczeń się w niej znajdą, zapraszam na poradnik jak przygotować małą salę fitnessową w domu.

 

Wiem, że nie każdy ma na tyle duże mieszkanie czy dom aby być w stanie przeznaczyć na taki projekt całe pomieszczenie. Właśnie dlatego zdecydowałam się na skompletowanie takiego sprzętu, który w chwili gdy nie będzie przeze mnie wykorzystywany nie zajmie szczególnie dużo miejsca. Wszystkie mniejsze dodatki wystarczy zwyczajnie postawić w kącie lub schować do szafy. Dzięki temu nie będziemy musiały przejmować się karnetem na zajęcia fitness, ani tym czy będziemy nadążać za prowadzącą takie zajęcia. Co będzie nam potrzebne do naszej małej sali fitnessowej w domu?

 

Mata do ćwiczeń

W sklepach dostępne są przeróżne wielkości oraz kolory mat do ćwiczeń. Konfiguracji jest tak wiele, że jestem pewna, że każdy spokojnie wybierze coś dla siebie. Na początek możemy zdecydować się na zakup jednej uniwersalnej maty, a dopiero potem zaszaleć i wybrać oddzielną matę do ćwiczeń i oddzielną do jogi. Mata będzie podstawą do wielu wykonywanych w domu ćwiczeń. Będzie też znacznie wygodniejsza niż sama podłoga, zwijający się ręcznik lub szorstki dywan.

Maty do ćwiczeń dostępne są w cenie od 21,90 zł.

Skakanka

Wiem, że skakanka kojarzy Wam się z zabawami z przedszkola jednak jest to najtańszy dostępny gadżet do wykonywania ćwiczeń kardio. Możemy zdecydować się na zakup zwykłej prostej skakanki lub wybrać taką z lepszym obciążeniem sznurka, dobrze wyprofilowanymi rączkami i licznikiem. Nie jesteście przekonani? Złapcie w ręce skakankę i postarajcie się ćwiczyć na niej przez 10-15minut bez przerwy. Jestem ciekawa czy wystarczy Wam na to siły! 😊

Skakanki dostępne w cenie od 3,32 zł.

Piłka do ćwiczeń

Świetnie sprawdzi się zamiast ławeczki przy wszystkich ćwiczeniach wykonywanych z hantlami. Wymusza pracę nad stabilnym siedzeniem i zmusza do prostowania kręgosłupa. W dodatku w prosty sposób można spuścić z niej powietrze i schować w dowolne miejsce.

Piłki do ćwiczeń dostępne są w cenie od 19,90 zł.

Taśmy i  gumy treningowe

Dzięki nim będziemy mogli wykonać ćwiczenia dosłownie na każde partie ciała i to bez konieczności posiadania całego zestawu maszyn dostępnych na siłowni. Gumy różnią się od siebie kolorami oraz grubością – ma to wpływ na siłę jaką trzeba użyć do ich rozciągnięcia. Im wyższy poziom oporu tym większy ciężar zastępuje guma.

Taśmy treningowe dostępne w cenieod 5,90 zł za metr.

Gumy treningowe w cenie od 14,90 zł.

Obciążniki

Gdy ćwiczenia z własną masą ciała przestaną być dla nas męczące warto będzie pomyśleć o dołożeniu wygodnego obciążenia. Nawet mały ciężar może spowodować, że będziemy czuć dodatkowe utrudnienie przy wykonywaniu tych samych ćwiczeń.

Obciążniki dostępne w cenie od 19,90zł.

Hantle i kettlebell

Gdy ćwiczenia o własnej masie nie będą sprawiać nam już problemów, warto pomyśleć wtedy o stopniowym zwiększaniu obciążenia. Do różnych ćwiczeń będzie nam potrzebny inny rodzaj obciążenia. Do ćwiczeń mięśni rąk dużo wygodniejsze będą zwykłe hantle. Do  przysiadów czy wykroków osobiście preferuję obciążenie w postaci kettlebell.

Hantle dostępne w cenie od 4,99 zł.

Kettlebell dostępne w cenie od 7,90 zł.

Roller czyli wałek do masażu

Przyda się po każdym z treningów do wykonania masażu mięśni. Dzięki niemu będziemy mogli się porozciągać. Stosowanie wałka do masażu po każdym treningu zmniejsza odczucie „zakwasów” po treningu. Po pewnym czasie gdy nauczycie się odpowiednio stosować taki wałek, przekonacie się jaką ulgę może przynieść w walce z bolesnymi miejscami. Świetnie sprawdzi się też do masażu pleców.

Roller jest dostępny w cenie od 24,90 zł.

Podsumowanie

Widzicie w jak prosty sposób można przygotować sobie cały niezbędny sprzęt do własnej domowej sali fitness? Wystarczy zrobić zakupy w jednym miejscu, poczekać na przesyłkę lub odebrać zakupy w wybranym punkcie i zacząć do ćwiczeń. Jeśli zdecydujecie się na podobne zakupy, gorąco zachęcam Was do śledzenia mojego bloga. Pokażę Wam jakie ćwiczenia można wykonywać w domu za pomocą tych przedmiotów. Niedługo opowiem Wam też o tym jak wytrwać w postanowieniach noworocznych!

Tym razem z taką salą fitness nam się uda! 🙂

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj