Home Lifestyle Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w okresie świąt i sylwestra

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w okresie świąt i sylwestra

1
5
Bezpieczne święta

Przed nami sama końcówka roku, która zapewni nam wiele niezwykłych chwil. Już niedługo będziemy mogli spotkać się z całą rodziną przy wigilijnym stole, a tydzień później ze znajomymi przywitać nowy rok. Niestety co roku w tym okresie ma miejsce wiele nieszczęśliwych wypadków. Warto już wcześniej zadbać o swoje bezpieczeństwo.

 

Niezależnie od tego czy na najbliższe święta zostajecie w swoim rodzinnym mieście czy wyruszacie w dłuższą trasę warto odpowiednio się do tego przygotować. W okresie świąt dochodzi do wielu wypadków komunikacyjnych spowodowanych przez pijanych kierowców. Bardzo często pojawiają się też informacje o pożarach oraz nieszczęśliwych zdarzeniach związanych z użytkowaniem fajerwerków.

Bezpieczne święta

Bezpieczeństwo na drodze

Według statystyk część kierowców, która spowodowała stłuczkę lub wypadek w okresie świątecznym była przekonana, że podczas wigilii wypiła na tyle mało, że swobodnie będą mogli prowadzić samochód. Na pewno i Wy dostaniecie propozycje wypicia lampki wina czy innego rodzaju alkoholu przy rodzinnym stole. Jeśli chcecie dotrzymać towarzystwa rodzinie, a następnie wrócić do domu samochodem koniecznie powinniście zdecydować się na zakup alkomatu. Są to niewielkie urządzenia, które bez problemu zmieścimy w każdej torebce. Po spotkaniu wigilijnym aby upewnić się, że jesteśmy zdolni do prowadzenia samochodu możemy wykonać szybkie badanie. Alkomaty stają się coraz popularniejsze. Wystarczy, że jedna osoba w towarzystwie będzie go posiadać, aby za pomocą wymiennych ustników pozwolić wykonać badanie innym uczestnikom spotkania. Warto zapoznać się z ofertą alkomatów dostępnych na Allegro i znaleźć coś dla siebie. Ten rodzaj urządzeń idealnie sprawdzi się następnego dnia po zabawie sylwestrowej lub po innych spotkaniach, podczas których będziemy pić alkohol.

Alkomat może też okazać się świetnym pomysłem na prezent dla każdego kierowcy.

Bezpieczne święta

Odpowiednie przygotowanie domu i mieszkania na święta

Najczęstszą przyczyną pożarów w okresie świąt jest pośpiech i zaniedbanie. Przygotowując świąteczne dania nie należy zostawiać ich w kuchni bez nadzoru. Szczególnie należy kontrolować potrawy przygotowane na kuchence gazowej. Nie należy też wychodzić z domu w momencie gdy korzystamy z rozgrzanego piekarnika. Nawet jeśli korzystamy z nowych urządzeń, które posiadają własne zabezpieczenia warto pamiętać, że w domu może dojść do przeciążenia instalacji elektrycznych.

Warto dobrze upewnić się czy dekoracje świąteczne takie jak lampki czy inny rodzaj oświetlenia nie mają uszkodzonych kabi. Sprawdźmy też czy odpowiednio wybraliśmy rodzaj produktu do jego zastosowania. Nie każdy rodzaj oświetlenia nadaje się do wywieszenia na dworze.

Bezpieczne święta

Bezpieczeństwo podczas zabawy sylwestrowej

Wiem, że niektórym trudno wyobrazić sobie noc sylwestrową bez fajerwerków. Osobiście jestem ich wielką przeciwniczką ze względu na to, że zaśmiecają miasto oraz powodują niepotrzebny stres u zwierząt. Wolę wybrać zwykle zimne ognie. Jeśli jednak chcesz zdecydować się na ich użycie podczas zabawy nie zapomnij o podstawach bezpieczeństwa. Fajerwerki powinny być odpalane jedynie przez osoby dorosłe oraz zgodnie z instrukcją ich użytkowania. Nie wolno ich używać w pomieszczeniu zamkniętym, a więc i puszczać ich z okien i balkonów. Całkowitą podstawą jest ich odpowiednie skierowanie, aby nie trafiły w stojące osoby, samochody, budynki czy inne przedmioty.

 

Życzę Wam aby zbliżające się święta były ciepłe, rodzinne i bezpieczne!

1 COMMENT

  1. Mojej sąsiadce zapaliły się kiedyś zasłonki od choinki, jej mąż uparł się na jakieś stare lampki bo babci i coś poszło nie tak

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here