Jakiś czas temu pisałam Wam o tym dlaczego warto pić wodę. Wiem, że wiele osób ma z tym duży problem. Zwykła niegazowana woda nie posiada specjalnego smaku, dlatego zwyczajnie nie czerpiemy przyjemności z jej picia. Dzięki dużej ilości dostępnych filtrów do wody kranowej nie musimy kupować tej rozlanej już do butelek. Woda kranowa ma niestety jeden duży minus – jest niegazowana. Ostatnio znalazłam jednak na to pewne rozwiązanie.

 

Gdy moi rodzice byli w moim wieku, cena wody gazowanej była niezwykle wysoka. Bywało też tak, że zwyczajnie nie można było jej dostać w żadnym sklepie. Dużą popularnością cieszyły się wtedy takie urządzenia jak syfony. Służyły one do robienia wody gazowanej w domu. Zasada ich działania była bardzo prosta. Do dużego baniaka lub butelki napełnionej zwykłą wodą zakładało się specjalną końcówkę z dozownikiem, za pomocą której nalewana woda stawała się gazowana. Dzięki temu w domu można było tworzyć własne smakowe gazowane napoje na przykład poprzez wlanie wcześniej przygotowanego skoncentrowanego soku z owoców.

Niedawno znalazłam bardzo ciekawe urządzenie, które wykorzystuje pomysł syfonu. Jest ono jednak dostępne w odmłodzonej i znacznie atrakcyjniejszej formie. Mowa tu o urządzeniach z oferty SodaStream, za pomocą których zwykłą wodę z kranu w prosty sposób możemy zmienić w wodę sodową lub w napój gazowany.

 

Recenzja SodaStream Source

Zawartość opakowania i wygląd

Urządzenie otrzymujemy zapakowane w ładne kartonowe pudełko. Producent do zestawu dołączył specjalną butelkę, w której będziemy mogli gazować wodę oraz pierwszy nabój, który powinien starczyć na przygotowanie około 60-80 litrów napojów. W pudełku znajdziemy też pełną instrukcję obsługi urządzenia. Nie martwcie się, jest to znacznie prostsze niż na początku się wydaje.

SodaStream Source to wysokie i dość wąskie urządzenie, które przypomina niektórym ekspres do kawy. Dostępne jest w różnych kolorach jednak do mojej kuchni trafiło to w klasycznym kolorze czyli bieli. Wielkim plusem urządzenia jest to, że nie musimy go podłączać do kontaktu. Dzięki temu jest niezwykle mobilne i bez problemu możemy przenosić je między pomieszczeniami w naszym domu, a nawet zabrać na wakacje. Bardzo się cieszę bo producent zadbał o ładny wygląd urządzenia, który świetnie wpasuje się w każde wnętrze.

Działanie

W pierwszej chwili mogłoby się wydawać, że obsługa tego urządzenia będzie bardzo trudna. Szybko jednak okazało się, że każdy z nas potrafił się nim posługiwać bez problemu. Warto za pierwszym razem dokładnie zapoznać się z instrukcją aby odpowiednio zamontować butelkę z gazem, ale potem całość będzie już bardzo intuicyjna.

Do dołączonej butelki nalewamy zwykłą niegazowaną wodę (do poziomu zaznaczonego na butelce). Następnie nasadzamy pod kątem butelkę w otwór urządzenia i jednym ruchem dociskamy ją do pionowej pozycji. Otwór zaciska się i od tej chwili utrzymuje butelkę w pionie. Teraz kolejnym prostym ruchem wciskamy przedni element urządzenia do dołu. Usłyszymy uwalnianie się do butelki gazu, a na przednim panelu zaczną podświetlać się kropelki wody.

W zależności od naszych preferencji możemy wybrać jeden z trzech poziomów nagazowania napoju. Woda lekko gazowana to podświetlona jedna kropelka, woda średnio gazowana to podświetlone dwie kropelki, a trzy kropelki oznaczają wodę mocno gazowaną. Po wykonanym procesie gazowania wody będziemy mogli dolać do niej dedykowane syropy lub domowo wykonane soki aby nadać jej dodatkowego smaku.

Naboje do SodaStream

Gdy w naboju skończy się dwutlenek węgla będziemy mogli skorzystać z dwóch opcji. Pierwsza to zakup nowego, zapasowego naboju w cenie około 100zł. Drugim, tańszym rozwiązaniem będzie opcja wymiany naboju na nowy. Wymiany można dokonać w wielu sklepach w Polsce wskazanych na stronie producenta. Za wymianę naboju będziemy musieli zapłacić około 40 zł.

Podsumowanie

Podstawowa wersja SodaStream dostępna jest w sklepach w cenie już od 280zł, bardziej rozbudowane urządzenia to koszt nawet do 499zł. W tej cenie otrzymujemy jednak bardzo ciekawe urządzenie, dzięki któremu sami będziemy mogli tworzyć wodę gazowaną i zdrowe napoje. Jeśli lubicie ładne i funkcjonalne urządzenia to SodaStream z pewnością świetnie się sprawdzi. Już niedługo na blogu pojawią się pomysły na domowe napoje wykonane przy pomocy modelu Source. Ten nieduży ekspres pomoże nam sporo zaoszczędzić dzięki rezygnacji z niezdrowych napojów.

Korzystając z okazji podpowiem Wam, że SodaStream to świetny pomysł na świąteczny prezent dla naszych rodziców. Dzięki niemu będą mogli przypomnieć sobie „stare, dobre czasy”.

7 KOMENTARZE

  1. Dzięki Tobie już wiem co kupić moim rodzicom na święta! Pamiętam, że kiedyś o tym wspominali 😀

  2. To zdecydowanie zdrowy nawyk. Od pewnego czasu staram się zwiększyć ilość wody, którą piję, a nawet jej rodzaj. Zastanawiam się nad zakupem generatora wody h2. Na jej temat słyszałam bardzo dużo dobrego. Słyszeliście o niej? Może próbowaliście? Jaka jest Wasza opinia?

  3. Słyszałam o tym urządzeniu natomiast muszę przyznać, że kompletnie nie jest warte swojej ceny. Mówimy tu o 4.500zł za samo urządzenie plus wymiennie filtry w cenie 100zł. Nie dajmy się naciągać na jakieś specjalne maszynki, które robią cuda z wodą bo często zwykłe tanie filtry do domu potrafią zrobić dokładnie to samo. Dlatego właśnie my zdecydowaliśmy się na filtr do wody z kranu i Soda Stream.

  4. Nie mam problemu z piciem wody, piję przynajmniej jedną butelkę cisowianki dziennie czasem dolewam sobie do niej syrop malinowy żeby słodsza była 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here