Blogowanie cały czas utrzymuje swoją wielką popularność. Dlatego wiele osób zastanawia się czy stworzyć swoje miejsce w sieci i dołączyć do grona blogerów. Powodów do tego może być wiele: jedni zazdroszczą sukcesu znanym blogerom, inni chcą otrzymywać darmowe produkty, ale znajdą się też tacy co chcą stać się rozpoznawalni w swojej niszy. Więc czy warto założyć bloga?

Na wstępie musisz mieć świadomość, że blogowanie to ciężka praca. Często przygotowanie wpisu, odpowiadanie na wiadomości i umieszczanie wpisów w social media, wymaga nawet kilku godzin dziennie. Z dnia na dzień w Internecie pojawia się coraz więcej blogów, więc coraz trudniej jest się wyróżnić.

Przede wszystkim na bloga trzeba mieć dobry pomysł. Jeśli jedynym powodem dla którego chcesz to robić jest otrzymywanie bezpłatnych produktów to zapewniam Cię, że rynek to bardzo szybko zweryfikuje. Jeśli jednak masz swoją pasję, o której potrafisz opowiadać całe dnie to może stać się to idealną bazą do stworzenia swojego miejsca w sieci.

Kwestię pomysłów i metod prowadzenia bloga odłożymy jednak na inny moment. Dziś skupię się na tym dlaczego warto mieć swojego bloga. Powiem wam co ja zyskałam dzięki temu, że zdecydowałam się założyć moje blogi.

Czy warto założyć bloga?

Możliwość ciągłego rozwoju

Pisanie bloga na co dzień pozwala mi poszerzać wiedzę z różnych dziedzin. Czasami zwyczajnie zastanawiam się jak zmienić coś na moim blogu, a wtedy sięgam po poradniki z tworzenia stron internetowych. Innym razem szykując dla Was wpis zwyczajnie chcę uzupełnić swoją wiedzę o opinię ekspertów, aby przekazać Wam jak najbardziej rzetelne informacje.

Właśnie ten ciągły rozwój oraz sięganie po kolejne szkolenia, dają mi na co dzień możliwość prowadzenia rozmów z przeróżnymi osobami. Niezależnie od tego czym ktoś się interesuje, mam jakieś podstawy do tego aby chociaż wiedzieć o co go zapytać, aby podtrzymać ciekawą rozmowę.

Czy warto założyć bloga

Nowe wartościowe znajomości

Chcąc nie chcąc, jeśli zdecydujesz się na stworzenie swojego bloga i będziesz robić to dobrze, z czasem zaczniesz otrzymywać zaproszenia na różne spotkania blogerskie. Zaczniesz też obracać się w towarzystwie innych bogerów poprzez dyskusje na specjalnych grupach czy wzajemne komentarze pod wpisami.

Prowadzenie moich stron pozwoliło mi poznać kilku cudownych ludzi pracujących w agencjach PRowych oraz nawiązać ciekawe znajomości z innymi blogerami. Są to relacje, które nie ograniczają się tylko do tej części służbowej. Prywatnie na co dzień utrzymujemy kontakt, choć jesteśmy z różnych miast.

Łatwość komunikacji

Prowadzenie bloga, na którego musimy regularnie przygotowywać wpisy pozwala na wyrobienie dużej łatwości pisaniu i wysławianiu się. Przygotowanie pisma, czy napisanie reklamacji nie stanowią już dla mnie problemu. Słowa po prostu płyną same. Dzięki powiększaniu swojej wiedzy i nauce nowych słów, nabieramy płynności w odpowiedziach nawet na najtrudniejsze pytania.

Nie ukrywam, że nigdy nie byłam mocna na lekcjach z języka polskiego. Moi nauczyciele jeśli dowiedzieliby się, że na co dzień zajmuję się pisaniem pewnie nie potrafili by w to uwierzyć. Wiem, że cały czas robię dużo błędów, ale moja gramatyka i interpunkcja powoli się poprawia.

Budowanie swojego wizerunku

Jeśli dobrze znamy się na jakimś temacie, a pisząc o tym potrafimy przyciągnąć do siebie ludzi, bardzo duża szansa, że po pewnym czasie otrzymamy miano eksperta w danej dziedzinie. Może nam to pomóc w rozwijaniu kariery zawodowej lub pozyskaniu nowych klientów na swoje usługi.

Nie ma co ukrywać, że pomoże to też zyskać większą pewność siebie i przyniesie sporo radości.

Czy warto założyć bloga

Poznawanie siebie

Tworzenie tych wszystkich wpisów pozwala mi lepiej dowiedzieć się co tak naprawdę mnie interesuje. Dzięki temu łatwiej jest zastanowić się nad tym jakie mamy plany i czego oczekujemy od życia.

Blogowanie może nie raz postawić nas w trudnej sytuacji, gdzie będziemy musieli walczyć ze swoimi słabościami. Czasami, aby się rozwinąć musimy wyjść poza własną strefę komfortu.

 

Jeśli blogujesz od dłuższego czasu koniecznie podziel się w komentarzu tym co dało Ci blogowanie. Nowym blogerom życzę za to wytrwałości i powodzenia w rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here