Strona główna Książki Recenzja książki Isaac Catherine – Francuskie Lato

Recenzja książki Isaac Catherine – Francuskie Lato

18
Recenzja książki Isaac Catherine – Francuskie Lato

Całkiem niedawno opowiadałam Wam o książce Jojo Mojes „Moje serce w dwóch światach. Po tym jak skończyłam ją czytać, szukałam historii, która wciągnie mnie równie mocno. Choć na nadmiar wolnego czasu nie mogę narzekać, to zawszę znajdę chwilę na dobrą książkę. Szukałam podobnej pozycji do Mojes i w ten sposób trafiłam na Isaac Catherine – Francuskie Lato, wydaną przez Wydawnictwo Znak.

O czym jest ta opowieść? To historia dziewczyny o imieniu Jessica, która w pewnym momencie dochodzi do wniosku, że nie może już dłużej znieść niedojrzałych zachowań swojego chłopaka Adama. Gdy na świat przychodzi ich syn, podejmuje decyzję o tym, aby rozstać się ze swoim partnerem. Po upływie dziesięciu lat dowiaduje się jednak, że być może nie zostało jej wiele życia, a jedynym opiekunem jej syna zostanie Adam, którego na zawsze wyrzuciła ze swojego serca. Jessica decyduje się na wakacyjny wyjazd do Francji, gdzie Adam prowadzi hotel. Ten urlop ma być niepowtarzalną szansą na odbudowanie jego relacji z dzieckiem. Czy ten wyjazd odmieni jej życie i sprawi, że Jess będzie jeszcze szczęśliwa?

Isaac Catherine – Francuskie Lato

Do książki zrobiłam dwa podejścia. Na początku przeczytałam pierwszy rozdział i zapomniałam jej zabrać ze sobą na wakacje. Tak to właśnie jest, gdy pakuję się w pośpiechu. Drugi raz sięgnęłam po nią, gdy tylko wróciłam do domu. Historia bardzo mnie wciągnęła. Chciałam jak najszybciej poznać jej zakończenie. To piękna powieść z poruszającą serce fabułą. Książka pełna emocji, trudności związanych z rodzicielstwem i problemów w związkach. Przeplatana nadzieją, ciepłem i poczuciem, że miłość zawsze odnajdzie swoją drogę.

Podsumowując

Francuskie Lato to bardzo optymistyczne i pełne nadziei spojrzenie na każdą trudność jaka może pojawić się w życiu. Piękna historia o tym jak żyć chwilą i jak najlepiej wykorzystywać każdy dzień. Książkę czyta się szybko i bardzo przyjemnie. Całość jest napisana prostym językiem, który sprawia, że książkę można pochłonąć dosłownie na raz. Jeśli oczywiście czas na to pozwoli.

Książka swoją premierę będzie miała 18 lipca 2018. Możecie zamówić ją na stronie Wydawnictwa Znak.

18 KOMENTARZE

  1. Wydaje się bardzo ciekawa ta książka i coś czuję, że też przeczytałabym ją błyskawicznie. Pozostaje mi czekać jeszcze kilka dni na premierę i zabrać się za lekturę.

  2. Zachęciłaś mnie do przeczytania tej książki! Niestety mam dosć mało czasu na czytanie, a moja lista obowiązkowych lektur jest olbrzymia 🙁

  3. Kolejna książka, którą muszę wrzucić do listy zachciewanek ;). Myślę, że idealnie wpasuje sie w moje gusta 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj