Strona główna News Coraz częściej pożyczamy w sieci

Coraz częściej pożyczamy w sieci

13
Coraz częściej pożyczamy w sieci

Polacy coraz mniej wstydzą się faktu, że pożyczają pieniądze na małe przyjemności. Kredyt hipoteczny bierze coraz więcej osób, nie mniej jednak do naszego rocznego budżetu zaczynamy coraz śmielej wpisywać pieniądze z kredytów gotówkowych. Okazuje się, że coraz częściej szukamy ofert kredytowych w internecie. Warto zastanowić się czy są one bezpieczne i co zrobić żeby je dostać.

Świat idzie na przód, powoli odchodzą do lamusa takie czynności, jak opłacanie rachunków na poczcie, czy robienie przelewów w stacjonarnym banku. Śmielej wykorzystujemy moc internetu do załatwiania codziennych spraw. Kilka klików pozwala nam zrobić zakupy do domu, wybrać pasujące meble i kupić książki do przeczytania na długi weekend.

Ale to nie wszystko, sieć pozwala nam także na wzięcie kredytu bez wychodzenia z domu. To już trochę bardziej wymagająca operacja, dlatego warto się do niej dobrze przygotować. To pozwoli zminimalizować ewentualne niepożądane sytuacje i da nam czystą radość z realizacji planów.

Skąd mam wiedzieć, co dla mnie najlepsze?

Wiadomo, nikt nie lubi półśrodków. Zawsze chcemy mieć to, co najlepsze. Ale, z drugiej strony nie musimy znać się na wszystkim, i tak np. nie koniecznie musimy wiedzieć, jaki kredyt będzie tym skrojonym na nasze potrzeby.

Co w takiej sytuacji zrobić? Przede wszystkim wejść w przeglądarkę internetową i wpisać – ekredyt24.com.pl – stronę, która pozwoli Ci wybrać najlepszy kredyt online. Tylko tyle i aż tyle, porównywarka, to jeden z lepszych wynalazków dzisiejszego świata. W jednym miejscu znajdziemy listę ofert, które są dostosowane do naszych potrzeb. Dowiemy się, jaka rata, przy jakim kredycie i z jakim oprocentowaniem. Zapoznamy się z dodatkowymi kosztami i dowiemy się, jakie jest RRSO w danej ofercie.

Takie rozwiązanie daje nam przewagę czasową – bez wychodzenia z domu możemy zgromadzić bazę informacji, która pomoże nam później na podjęcie decyzji lub na konstruktywną rozmowę z konsultantem przy wypełnianiu dokumentów.

Idę do placówki, czy wybieram klik?

W zasadzie opcje są dwie. Najczęściej przez internet rozpoczynamy kwestię wzięcia kredytu – zapoznajemy się z ofertą, wybieramy ją i wypełniamy elektroniczny wniosek. Następnie konsultant z banku się z nami kontaktuje, a następnie udajemy się do placówki, żeby sfinalizować ustalenia. Czyli potwierdzić naszą zdolność kredytową, przedłożyć dokument potwierdzający tożsamość oraz dokument potwierdzający nasze zarobki – albo wyciągi z banku, albo informację z pracy – w zależności od tego, o co zostaniemy poproszeni.

Istnieje także druga możliwość, możemy otrzymać pieniądze bez wychodzenia z domu. Wszystko odbywać się będzie w wersji online – złożymy wniosek, a na potwierdzenie swojej tożsamości będziemy musieli wysłać przelew weryfikacyjny, który jest niczym innym, jak wysłaniem do banku drobnej sumy, która następnie jest nam odsyłana. Dokonujemy tego tylko po to, aby bank miał pewność, że my to my.

Bez względu na to, jaki wybierzemy sposób wzięcia pożyczki, warto być do tego dobrze przygotowanym. Im więcej zbierzemy informacji, tym lepiej dla nas – nie będziemy czuć się oszukani, a dopinanie formalności będzie przyjemnością. Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź poradnik „Czym kierować się przy wyborze pożyczki gotówkowej?

 

13 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj