Niedawno Google wysłało mi przypomnienie ze zdjęciem z albumu, że minęły nam 4 lata od przeprowadzki. Przypomnieliśmy sobie jak niewiele rzeczy mieliśmy wtedy w domu . Przez te 4 lata zebraliśmy jednak sporo niepotrzebnych przedmiotów. Decyzja zapadła – zrobiliśmy generalny porządek, a niepotrzebne rzeczy wystawiliśmy na sprzedaż. Pomysł wydawał się super, jednak pojawił się mały problem z wysyłką paczek.

Sprawdziłam najpierw cennik na stronie poczty, a następnie pojechałam do najbliższej placówki, aby nadać kilka pierwszych przesyłek. Na poczcie w kolejce czekało przede mną kilka osób. Na 4 dostępne na poczcie okienka, działało tylko jedno. Stwierdziłam jednak, że przecież wydanie kilku listów na awizo, które ludzie trzymali w rękach razem z przygotowanymi dokumentami nie powinno zająć dużo czasu. Okazało się jednak, że bardzo się myliłam, a do okienka udało mi się podejść po ponad godzinie od wejścia na pocztę. Postawiłam 3 paczki na ladzie i podałam Pani wypełnione druczki pocztowe. Na miejscu okazało się też, że cena za wysłanie paczki jest nieco wyższa niż sprawdziłam na stronie. Paczki nadałam i wkurzona na ilość straconego czasu wróciłam do domu. Niestety kolejne przedmioty w tym czasie się sprzedały, a ja nie chciałam już jechać na pocztę. Razem z partnerem zdecydowaliśmy się poszukać alternatywy.

Jak szybko i tanio wysłać paczkę?

Do tej pory myślałam, że usługi kurierskie opłacalne są jedynie dla osób, które prowadzą firmę. Wydawało mi się, że cennik dla osób prywatnych jest nieco zawyżony, a wysłanie paczki pocztą powinno być znacznie tańsze. Poczytaliśmy trochę w Internecie i tak trafiliśmy na stronę Furgonetka.pl.

Jest to serwis, na którym bezpłatnie możemy się zarejestrować i skorzystać z opcji nadania przesyłek kurierskich. Furgonetka.pl łączy w sobie oferty aż 10 popularnych firm kurierskich, takich jak UPS, czy Fedex. Pozwala na nadanie przesyłek miejskich, krajowych i międzynarodowych. Otrzymujemy tam automatyczny dostęp do monitorowania przesyłek, które nadaliśmy.

Daję wielki plus za bardzo przejrzysty cennik, który pozwala na porównanie ofert firm kurierskich i wybranie tej, która będzie dla nas najkorzystniejsza. W dodatku nadanie przesyłki trwa dosłownie chwilę. Kurier przyjedzie i odbierze od nas paczkę. Jest też opcja, dla osób, które w godzinach pracy kurierów przebywają w pracy. Paczkę można pozostawić w jednym z punktów nadania.

Podsumowując

Teraz będę korzystać już tylko z usług tego serwisu. Lubię od razu wiedzieć ile dana usługa będzie mnie kosztować i nie znoszę tracić niepotrzebnie czasu.

Dajcie znać czy znaliście serwis Furgonetka.pl, a jeśli nie to jak nadawaliście do tej pory paczki?

20 KOMENTARZE

  1. Aktualnie mam kilka aukcji na OLX i właśnie zastanawiałam się jak najtaniej je nadać! Ceny całkiem fajnie i nie odstraszą potencjalnych kupujących 🙂

  2. Ja muszę teraz wysłać dwie paczki i chyba skorzystam bo to bardzo wygodne rozwiązanie 😉

  3. Poczta Polska nie jest warta uwagi i wysyłanie paczek zawsze wiąże się z dużymi kosztami i czasem spędzonym w placówce. Furgonetka to super strona, warto ją znać

  4. Na pewno skorzystam nie raz z usług tej firmy. Z Poczty Polskiej korzystam najrzadziej jak się da. Zdecydowanie wolę firmy kurierskie.

  5. Znam tą stronę i bardzo często z niej korzystam. Wysyłka paczek jest dzięki niej dużo prostsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here