Strona główna Książki Pielęgniarki – Christie Watson

Pielęgniarki – Christie Watson

14
Pielęgniarki – Christie Watson

Zauważyłam ostatnio bardzo dużą modę na książki dotyczące tematyki medycznej. I choć bez problemu możemy trafić na historię opowiadane z perspektywy lekarzy to jednak te przedstawiane przez pielęgniarki do niedawna nie były tak popularne. Nie ukrywajmy, że przecież pielęgniarstwo to jeden z najbardziej niedocenianych zawodów. To właśnie książka Christie Watson pomogła mi spojrzeć na niego od zupełnie innej strony – tej prawdziwej.

Autorka książki „Pielęgniarki” sprawiła, że dostałam niesamowitą okazję, aby zajrzeć za mury szpitalnych oddziałów i z pierwszego planu zobaczyć jak wygląda codzienny dyżur pielęgniarki. Te historie naprawdę pozwalają całkowicie zmienić podejście do tej pracy.

Christie Watson – Pielęgniarki

Autorka książki przepracowała ponad dwadzieścia lat jako pielęgniarka, co dało jej niesamowitą bazę historii i doświadczeń, którymi mogła się z nami podzielić. Prowadzi nas szpitalnymi korytarzami tak, abyśmy mogli poznać wszystkie oddziały oraz pacjentów, którzy się tam znaleźli. Christie zabierze nas do wcześniaków, które walczą o życie. Przeprowadzi nas przez oddział z onkologiczny, by dowiedzieć się jak na pacjentów działa chemioterapia. Pokaże nam jak wygląda zwykły dzień na SOR, jak wydaje się recepty w szpitalnej apteczce, ale i zabierze nas do kostnicy w towarzystwie innych pielęgniarek i rodzin pacjentów.

„Pielęgniarki” to moim zdaniem pozycja obowiązkowa. Doświadczona Brytyjka po dwudziestu latach praktyki na przeróżnych oddziałach przekazuje nam w swojej książce dużo przeżyć i przemyśleń. Podkreśla trudne tematy takie jak odpowiednie zachowanie w stosunku do osób starszych oraz do osób, które straciły swoich bliskich. I choć Christie poznajemy na początku jako zbuntowaną nastolatkę, to żegnamy się z doświadczoną kobietą, która spędza swój ostatni dzień w pracy.

Czy warto przeczytać „Pielęgniarki”?

Odpowiedź jest tylko jedna, zdecydowanie tak! Ta historia pozwala spojrzeć na życie zupełnie od innej strony. Dostarcza całej gamy różnych emocji. Książkę zdecydowanie powinny też przeczytać wszystkie osoby, które planują swoją karierę w dziedzinach medycznych. Autorka pokazuje w jaki sposób jej praca wpływała na życie prywatne.

14 KOMENTARZE

  1. praca pielęgniarki nie jest faktycznie doceniana. Fajnie, że autorka opisuje w sumie swoją pracę od kuchni. podoba mi się książka.

  2. jak leżałam z córką w szpitalu to poznałam miłą pielęgniarkę, ale ona też była dopiero na początku swojej drogi, oby zawsze pozostała taka uczynna i miła 🙂

  3. Miałam ta pozycje na uwadze, gdyż ostatnio była bardzo reklamowana na różnych portalach społecznościowych. Teraz już wiem na pewno, że przeczytać ją warto!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj