Moda na uprawianie sportu na szczęście wciąż trwa. I o ile latem bardzo łatwo trafić na dużą liczbę trenujących, to na uprawianie sportów zimowych decyduje się zdecydowanie mniej osób. Z ankiety, którą przygotowałam dla Was na Instagramie wynika, że rzadziej wybieracie się na przykład na narty, niż bieganie. Powodem najczęściej są wysokie ceny sprzętu. Jest na to jednak świetne rozwiązani – zimowy sprzęt sportowy, taki jak narty zjazdowe najlepiej kupić po sezonie.

Narty zjazdowe, wiązania, czy buty narciarskie posłużą Ci przecież przez bardzo długi czas. Mój zestaw używam już od dobrych kilku lat, dlatego zamiast czekać z zakupami sprzętu aż do zimy, warto rozejrzeć się po obecnych wyprzedażach. Bardzo duże promocje i ciekawą ofertę sprzętu zimowego znalazłam w sklepie: snowsport.pl.

Narty zjazdowe – jak na nich zaoszczędzić?

Zdaje sobie sprawę, że zakup nart w sezonie to spory wydatek, dlatego warto wstrzymać się z nim do posezonowych wyprzedaży. Jednak nasuwa się pytanie kiedy najlepiej kupić narty zjazdowe? Pierwsze wyprzedaże pojawiają się już w lutym, gdyż to właśnie wtedy ostatnie województwa kończą swoje ferie zimowe. Możemy dokonać zakupy już wtedy lub poczekać, gdyż to na przełomie marca i kwietnia sklepy organizują najkorzystniejsze wyprzedaże. Dlaczego? To właśnie wtedy sklepy sportowe zaczynają zmieniać swoją ekspozycję i rozpoczynają promowanie sprzętów na sezon letni.

Narty zjazdowe – jaki model wybrać?

Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem oraz dla Tych zaliczających się do grupy średniozaawansowanych najlepsze będą popularne narty z grupy allround. Zaletą tych desek jest to, że mają one bardzo dobre osiągi na standardowych trasach. Z uwagi na mniejszą sztywność poprzeczną wybaczają też najwięcej błędów technicznych. Taki rodzaj nart idealnie będzie nadawał się do jazdy techniką ślizgową i na krawędziach, w zakresie średnich i niskich prędkości. Takie narty zjazdowe pozwolą też możliwie najszybciej zobaczyć postępy w nauce.

Jakie akcesoria do nart warto kupić na sezonowych wyprzedażach?

W trakcie promocji do nart zjazdowych, warto od razu dokupić wiązania oraz buty. Te dwa akcesoria zdecydowanie należą do droższych wydatków jakie poniesiemy kupując sprzęt w trakcie sezonu. Jednak dzięki posezonowej wyprzedaży dostępne są w świetnych cenach. Jeśli chcesz możesz też od razu zamówić dla siebie okulary narciarskie, rękawice, czy kijki do nart. Wtedy do kompletu zabraknie Ci już tylko ciepłego kombinezonu i pokrowców do przechowywania sprzętu.

Jestem bardzo ciekawa, czy lubicie jeździć na nartach? Jeśli tak, czy posiadacie własny sprzęt? 😊

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here