Strona główna News Podstawy pozycjonowania: Zadbaj o treść!

Podstawy pozycjonowania: Zadbaj o treść!

13
Podstawy pozycjonowania: Zadbaj o treść!

Spokojnie, wiem jak większość blogerów reaguje na te straszne hasła jakimi są pozycjonowanie, SEO czy optymalizacja. Dlatego też nie będę Was od początku rzucać na głęboką wodę i straszyć szczegółami z tym związanymi. Dziś zaczniemy od całkowitej podstawy, czyli treści umieszczanych na stronach.

Mam nadzieję, że wiecie już co to jest pozycjonowanie oraz jakie wyniki można dzięki niemu osiągnąć. W skrócie pozycjonowanie jest to zbiór wykonywanych działań, aby zwiększyć widoczność strony w wyszukiwarkach. Metod jest naprawdę bardzo wiele, ale aby móc wprowadzić je na swoją stronę, niezbędne będzie dostarczenie wartościowych treści.

Kiedyś bardzo duże znaczenie przy pozycjonowaniu miała ilość miejsc, które linkowały do naszej strony. W ten sposób powstała masa nie wartościowych stron, które stały się zwykłą farmą linków. Google postanowiło jednak zadbać o to, aby pokazywane nam treści były bardziej wartościowe i do tego kryterium dodało kolejne.

Algorytmy wyszukiwarek nieustannie się zmieniają, a specjaliści od pozycjonowania starają się cały czas odkrywać jakie działania są obecnie pożądane. Są jednak podstawy, które nawet na „chłopski rozum” po prostu się nie zmienią.

Podstawy pozycjonowania treść

Treść musi być unikalna

Jeśli Google na kilku stronach odnajduje identyczną przekopiowaną treść czyli tak zwany „duplicate content”, zwyczajnie uznaje go za mniej wartościowy. Zastanówcie się po co Google w pierwszych wynikach wyszukiwania miałoby udostępniać czytelnikom taką samą treść? Jeśli na pierwszej stronie nie znaleźli byśmy odpowiedzi na nasze pytanie, kolejne również by nam nie pomogły. Przez to Google stało by się nieużyteczne. Treści duplikowane zostają więc odrzucone na dalsze miejsca wyszukiwania.

Treść musi być ciekawa

Przygotowane przez nas wpisy muszą też być ciekawe dla odbiorcy. Dlatego Google analizuje zachowania czytelników na każdej ze stron. Bada jaki czas użytkownik spędził na danej stronie i czy nie wrócił szybko do wyników wyszukiwania. Jeśli treść jest ciekawa powoduje wydłużenie czasu spędzonego na stronie, a to dla Google wiadomość, że warto taką stronę pokazać wyżej.

Treść musi być uporządkowana

Warto zadbać też o to, aby pisane przez nas teksty miały prostą strukturę. Wstęp, rozwinięcie i zakończenie. W rozwinięciu powinniśmy zadbać o umieszczenie nagłówków, które dla czytelnika oraz Google będą jasną podpowiedzią co mogą znaleźć w tym miejscu. Istotne informacje warto pogrubiać i podkreślać. Dlatego też nie bójmy się stosować nagłówków na naszych stronach.

 

Pozycjonowanie stron internetowych to całkowite podstawy wiedzy, o które powinien zadbać każdy bloger. Nie raz dostawałam prośby o umieszczenie na moim blogu treści kopiuj/wklej. Musicie cenić swojego bloga i dbać o zamieszczane na nim treści. Oczywiście opublikowanie takiego wpisu raz na jakiś czas nie wpłynie negatywnie na jakość naszej strony, ale warto zastanowić się nad ograniczeniem takich treści. Może warto ustalić też konkretną cenę za publikacje takiego wpisu.

 

13 KOMENTARZE

  1. Masz rację! Jeżeli już coś tworzymy w internecie i chcemy, aby to dotarło do jak największego grona odbiorców, to powinniśmy zadbać o to, aby miało to jakiś konkretny, dobrze skonstruowany przekaz. Wtedy zyskamy nie tylko czytelników, Ale także lepsze pozycjonowanie naszej strony.

  2. pozycjonowanie stron internetowych to bardzo szeroka dziedzina, która cały czas żyje, i zmienia się, każdy TWÓRCA CHCIAŁBY ABY JEGO BLOG/ PORTA;/SERWIS BYŁ CZĘSTO ODWIEDZANY

  3. kiedyś sporo się takimi tematami interesowałam. teraz blogowanie trochę zeszło na dalszy plan, bo córka zajmuje mi sporo czasy, a wiadomo – są rzeczy ważne i ważniejsze 😉 dodatkowo druga dzidzia w drodze, więc bloguje naprawdę w wolnym dla siebie czasie czy jak córa jest w przedszkolu i mam chwilę. 🙂 Za to sporo ciekawych informacji zawarłaś w tym wpisie .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj