Poszukując interesujących treści, bardzo często sięgamy po pomoc wyszukiwarki Google. To właśnie dzięki niej możemy poznać odpowiedzi na każde nurtujące nas pytania. Dla mnie jako blogerki, Google to też świetne źródło pozyskiwania nowych czytelników. Dlatego, jeśli też zajmujesz się prowadzeniem własnego bloga, koniecznie musisz zapoznać się z podstawami pozycjonowania.

Dbając o odpowiednie pozycjonowanie naszego bloga, możemy w prosty sposób otworzyć sobie szansę na dotarcie do milionów użytkowników, którzy codziennie wykorzystują wyszukiwarki w celu odnalezienia odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to czasochłonny proces, który składa się z szeregu różnych działań, które mają na celu poprawę pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Działania te mają na celu umieszczenie strony na możliwie najwyższej pozycji w wyszukiwarce Google na wybraną frazę. Dbając o ten aspekt prowadzenia bloga, zapewnisz sobie możliwość pozyskania dużej ilości nowych użytkowników. Pozwala to stale poszerzać grono swoich czytelników, którzy po zapoznaniu się z twórczością blogera będą chętnie wracać na jego bloga.

W jaki sposób dobierać frazy do pozycjonowania na blogu?

Frazy to inaczej mówiąc słowa kluczowe, które najlepiej opisują dany blog. Dzielimy je na frazy generyczne, które są bardzo trudne do pozycjonowania, ponieważ mamy na nie największą konkurencję. Przykładowo będą to proste i popularne słowa takie jak: zakupy, sport, uroda, dzieci, czy pielęgnacja. Drugi rodzaj słów kluczowych to tak zwane „long=tail”. Są to frazy, które składają się z kilku wyrazów. Przykładowo „blog o kosmetykach naturalnych”, „podróże dookoła świata blog” czy „najlepsze dyscypliny sportowe na poprawę kondycji”. Na dłuższe frazy nasza konkurencja przy pozycjonowaniu będzie zdecydowanie mniejsza, a więc i łatwiej będzie nam osiągnąć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Znacznie lepiej z nich korzystać, ponieważ użytkownicy Google najczęściej wpisują długie zapytania, co pozwala im osiągnąć trafne wyniki.

Jak dobrać słowa kluczowe do pozycjonowania?

Pracę nad pozycjonowaniem bloga powinniśmy zacząć od opracowania bazy słów kluczowych. Musimy zastanowić się nad tym, jakie frazy najlepiej będą opisywać naszego bloga. Zarówno te, które ogólnie opisują całego naszego bloga, jak i takie opisujące poszczególne posty. Pamiętaj tylko o tym, aby wykorzystywać tylko te słowa kluczowe, które realnie mają związek z Twoim blogiem. Upychanie sztucznych fraz może bardzo negatywnie wpłynąć na wyniki bloga. Dba też o naturalność. Teksty, które będą przesycone frazami kluczowymi, będą mało przyjazne dla czytelników. Szykując post na bloga, pamiętaj też o tym, że publikując wpis, słowa kluczowe warto umieścić w tytule, nagłówku h1 oraz adresie URL.

Dbanie o pozycjonowanie to długotrwała inwestycja. Dlatego, jeśli zależy Ci na szybkich efektach, zdecydowanie pomyśl o skorzystaniu z pomocy specjalistów od pozycjonowania.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here