Strona główna News Jak zorganizować ślub w plenerze?

Jak zorganizować ślub w plenerze?

0
Jak zorganizować ślub w plenerze?

Oglądając zagraniczne filmy z pewnością nie raz mieliście okazję widzieć piękne śluby w plenerze. W wielu miejscach na świecie organizacja ślubu we własnym ogrodzie, czy w ulubionym miejscu dla pary nie stanowi niczego nadzwyczajnego. Na szczęście jednak i w naszym kraju przyjęcia weselne w plenerze powoli zaczynają zyskiwać na popularności. Dlatego dziś podpowiem Wam jak zorganizować ślub w plenerze.

Marzył Ci się ślub w ogrodzie, na łące lub nad jeziorem? Choć to wciąż nie tak często wybierane miejsca, z pewnością pozwolą nadać ceremonii niezwykłego uroku. Ślub na wiosnę przy rozkwitających pąkach, w lato w kwiecistych łąkach, a może na jesień wśród złocistych liści? Teraz każda z tych opcji jest już możliwa.

Od czego zacząć organizację ślubu w plenerze?

Planowanie ślubu w plenerze należy rozpocząć od wyboru odpowiedniego miejsca oraz uzyskania ewentualnej zgodny na zorganizowanie ceremonii od właściciela danego terenu. Jeśli będziemy mieć pewność, ze nasza wymarzona miejscówka jest już w zasięgu ręki, powinniśmy udać się do urzędu stanu cywilnego, pod które podlega wybrane przez nas miejsce. Umawiamy się na spotkanie z kierownikiem, który będzie musiał wyrazić zgodę. Składamy odpowiednie podanie, a następnie będziemy musieli uiścić opłaty.

Jeśli chodzi o organizacje ślubu kościelnego w plenerze, problem może być odrobinę większy. Bardzo trudno będzie pominąć wszystkie zasady jakie dotyczą tej ceremonii, ale warto udać się do kościoła i poprosić o taką możliwość. Nie jest to jeszcze zbyt popularne, ale warto poprosić księdza o taki wyjątek. Zawsze jest szansa na to, że przystaną na naszą prośbę.

Jaki jest koszt organizacji ślubu w plenerze?

W przypadku organizacji ślubu w plenerze będziemy musieli ponieść wszystkie standardowe koszty takie jak: suknia, garnitur, samochód, fotograf, catering, tort, alkohol itp. W tym przypadku jednak dojdą nam dodatkowe opłaty w postaci kosztów za wynajęcie namiotu, podłogi oraz stołów i krzeseł. W przypadku wesela w plenerze należy też pamiętać o konieczności zapewnienia odpowiedniego nagłośnienia i oprawy muzycznej, która sprawdzi się w wybranych przez nas warunkach.

A co jeśli trafi się zła pogoda? Jeśli zdecydujemy się na organizację ślubu w plenerze, który będzie organizowany przez doświadczony dom weselny, zazwyczaj otrzymamy możliwość przeniesienia imprezy do sali. To świetne rozwiązanie w awaryjnych sytuacjach, ale wtedy nie będziemy już mieli takiej swobody co do wyboru dowolnego miejsca.

Jeśli jednak zależy Wam na pełnej swobodzie co do wyboru miejsca, to powinniście pomyśleć o skorzystaniu z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się wynajmem namiotów. Możecie zapoznać się na przykład z ofertą firmy Dascompany, która w swojej ofercie posiada przepiękne namioty. Są one wodoodporne, więc w przypadku złej pogody ochronią wszystkich gości.

 

Gdzie chcielibyście zorganizować swój ślub w plenerze?  😊

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj