Masaż tajski to obecnie najpopularniejszy zabieg masażu orientalnego w Polsce. I choć dawniej kojarzony był tylko z luksusem, z którego korzystali wyłącznie na dworach królewskich, teraz stał się zabiegiem dostępnym dla każdego. Dlatego jeśli jeszcze nie mieliście okazji skorzystać z tej przyjemności to koniecznie musicie dowiedzieć się dlaczego warto zapisać się na masaż tajski.

Szukając informacji na temat masaży tajskiego z pewnością traficie na określenie go jako „joga dla leniwych”. Skąd taka nazwa? Podczas tego zabiegu osoba masowana przyjmuje wiele pozycji, które są przyjmowane w czasie ćwiczeń jogi. Masaż polega na rytmicznym uciskaniu konkretnych punktur na ciele. Dzięki temu osoba masowana pozbywa się stresu, napięcia oraz bólu.

Jak wygląda masaż tajski?

Wybierając się na masaż tajski warto zabrać ze sobą luźne i wygodne ubrania, które będziemy mogli założyć na czas masażu. Cały masaż odbywa się na specjalnym materacu i wykonywany jest przez jedną osobę. W trakcie trwania zabiegu masażystka intensywnie pracuje swoim ciałem używając dłoni, kciuków, łokci, przedramion oraz stóp. Łokci używa się do rytmicznego uciskania na przebiegające aorty, co sprawia, że klient odczuwa głębokie odprężenie. Masaż przebiega po tak zwanych liniach Sen. Klient w trakcie masażu przyjmuje wiele różnych pozycji, które wywodzą się z pięciu zasadniczych postaw jogi pasywnej. Należą do nich: leżenie przodem, tyłek, bokiem, postawa siedząca oraz odwrócona. Masaż tajski w zależności od wybranej sesji może trwać nawet do 2 godzin. W trakcie dłuższego zabiegu masażysta może też przeprowadzić sesje rozciągania całego ciała, do których zalicza się wyciąganie palców, stóp oraz uszu.

Kto powinien zapisać się na masaż tajski?

Na masaż tajski powinny zapisać się osoby, które pozbawione są energii oraz odczuwają zmęczenie wynikające z bólu mięśni i napięcia spowodowanego stresem. Świetnie sprawdzi się u osób, które na co dzień pracują w pozycjach siedzących, ale ukoi też zmęczone mięśnie osób wykonujących prace stojące. Dlatego jeśli chcesz się odprężyć koniecznie zapisz się na masaż tajski.

Zachęcam do zapoznania się z ofertą salonów ThaiSun, która jest siecią profesjonalnych salonów masażu tajskiego.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here