Jednym z nigdy niekończących się obowiązków domowych jest pranie. Pewnie na samą myśl widzisz już wiecznie zapełniony kosz na brudne ubrania. Gdy tylko go opróżnisz, on znowu zapełnia się w ekspresowym tempie. Do niedawna zupełnie nie miałam na to pomysłu, a rzeczy do prania cały czas tylko przybywało. Dziś opowiem Wam jednak o tym, w jaki sposób sobie z tym poradziłam. A więc jak zorganizować miejsce w pralni?

Przede wszystkim wszelkie zmiany należałoby zacząć od odpowiedniego rozplanowania czasu. Rutyna w tym przypadku będzie bardzo wskazana. Pranie musisz dostosować do potrzeb swoich oraz Twojego domu. Wyznacz sobie dni tygodnia, w których będziesz wykonywać konkretny rodzaj prania. Na przykład pościel pierz w poniedziałki, ręczniki we wtorki, kolorowe rzeczy w środę, białe w czwartek, a bieliznę piątek. Przygotuj sobie rozpiskę, którą powiesisz niedaleko pralki i po prostu regularnie się do niej stosuj. Przyjmij też zasadę, że wykonujesz tylko jedno pranie na raz, czyli po wypraniu i wysuszeniu rzeczy składasz je i dopiero gdy wrócą na miejsce, zabierasz się za kolejne. Jeśli o tym zapominasz, możesz ustawić sobie budzik na przykład codziennie na godzinę 18. Dzięki temu zawsze punktualnie rozpoczniesz cały proces i szybko się do niego przyzwyczaisz.

Jak zorganizować miejsce w pralni?

Zadbaj też o to, aby dla każdej czynności, która związana jest z wykonywaniem prania przygotować sobie odpowiednie miejsce. Jeśli masz taką możliwość, postaraj się przygotować kilka pojemników, do których domownicy od razu będą wrzucać odpowiednio posortowane rzeczy. Pojemniki możesz dodatkowo podpisać. U mnie w domu postawiłam na 8 niedużych pojemników i zdecydowałam podzielić się je następująco: koszule, bielizna, ręczniki, pościel, ubrania sportowe, rzeczy białe, rzeczy kolorowe i rzeczy czarne. Wcale nie zajmuje to dużo miejsca. Po prostu kupiłam w jednym z popularnych sklepów, gdzie wchodzi się na kilka godzin gotowe pojemniki, które można ustawić na sobie. W ten sposób nie muszę poświęcać za każdym razem kilku minut na to, aby sortować pranie przed wrzuceniem go do prania.

Jeśli możesz to w okolicy pralki ustaw wszystkie niezbędne płyny, proszki, kapsułki, odświeżacze, odplamiacze czy inne tego typu produkty. Na szafce obok pralki ustawiłam też mały pojemniczek, do którego zawsze wrzucam wszystkie rzeczy znalezione w kieszeniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here