Wybór odpowiednich obrączek nie jest prostym zadaniem. W końcu mają się one stać symbolem naszej miłości i będziemy nosić je do końca życia. Nie ukrywajmy jednak, że ich cena też będzie miała duże znaczenie, w końcu organizacja ślubu i wesela nie należy do tanich przyjemności. Dlatego warto sprawdzać wszystkie atrakcyjne oferty dostępne nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale i w sklepach internetowych z biżuterią.

Złoto to najpopularniejszy kruszec stosowany do wyrobu obrączek oraz pierścionków zaręczynowych. Dlatego też złote obrączki ślubne są zdecydowanie wybierane najczęściej. Decydując się na ich zakup warto jednak pamiętać o kilku szczegółach takich jak na przykład próba złota oraz dobór odpowiedniego modelu.

Czym jest próba złota w obrączkach ślubnych?

Decydując się na ich zakup warto jednak sprawdzić z jakiej próby złota zostały one wykonane. Im wyższa próba, tym więcej czystego złota będzie znajdować się w danej biżuterii. Wartość ta wyrażana jest w ilości czystego złota na 1000 gram stopu. Niestety naturalne złoto jest bardzo miękkie, więc w procesie produkcji zawsze dodaje się do niego domieszki cynku, niklu oraz miedzi, które sprawią, że złoto zyska na wytrzymałości. Im wyższa próba złota, tym tych domieszek będzie mniej. Przełoży się to jednak również na cenę obrączek. Jeśli zależy Wam na dobrej wytrzymałości oraz przystępnej cenie możecie zdecydować się na te wykonane z próby 585.

Jak wybrać idealny model obrączek?

Podczas poszukiwania idealnych obrączek ślubnych warto pamiętać jeszcze o kilku rzeczach. Przede wszystkim duże znaczenie będzie miała szerokość obrączek, którą należy dobierać zgodnie z wielkością dłoni. Możecie rozważyć również zakup innej szerokości obrączki dla kobiety, a innej dla mężczyzny. Warto zastanowić się również nad profilem obrączki, który najczęściej jest lekko wypukły lub zaokrąglony po bokach. Dostępne są również obrączki o nieregularnych powierzchniach. W obrączkach mogą znaleźć się również kamienie ozdobne wykonane przy pomocy sztucznych materiałów lub szlachetnych kamieni. Finalna cena obrączki będzie zależała od tego, czy zdecydujecie się na cyrkonie, czy diamenty. Na koniec pozostaje jeszcze kwestia grawerowania, która pozwoli Wam umieścić dowolny napis na wewnętrznej stronie obrączki. Mogą to być imiona i data ślubu lub dowolna dedykacja.

Wybór obrączek już za Wami? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach. 😊

2 KOMENTARZE

  1. u mnie też zagościła klasyka 🙂 mamy próbę 585, delikatny pasek przez środek z białego złota, reszta złoto i są delikatne, proste ale ładne 🙂 od środka grawer z imionami i datą ślubu 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here