Pachną zupełnie inaczej niż większość popularnych perfum, wyróżniają się niebanalną kompozycją zapachową i najwyższej klasy składnikami, a także ekskluzywnym wyglądem. Perfumy niszowe, bo o nich mowa to ekskluzywne pachnidła. Oferowane są przez takie marki jak Amouage, Annick Goutal, The Different Company, Ajmal czy Acqua Di Parma. Czego można spodziewać się po zapachach niszowych, kto powinien po nie sięgać i ile kosztują?

Z miłości do zapachów

Unikatowe dzieła występują w każdej sztuce, również w tej perfumeryjnej. Najcenniejsze zapachy tzw. białe kruki nazywa się perfumami niszowymi. Są one arcydziełami tworzonymi z pasji i miłości do wyjątkowych woni. Ich autorzy przy tworzeniu kompozycji zapachowej inspirują się podróżami, historią, opowieściami z życia – jednym słowem zapachy zapisują wspomnienia i wrażenia. To właśnie to odróżnia zapachy niszowe od tych masowych, mainstreamowych, które dostępne są w każdej drogerii i perfumerii.

Jak tworzone są zapachy niszowe?

Niszowe perfumy powstają na bazie naturalnych, rzadkich nut zapachowych. Są one starannie wyselekcjonowane i niebanalnie połączone. To, jakie wonie znajdują się w zapachach niszowych, można sprawdzić na https://www.perfumeria.pl/collections/perfumy-zapachy-niszowe. Proces ich tworzenia zawsze jest złożony i kosztowny. Często też długotrwały. Ten typ perfum można poznać również po eleganckich flakonach, które przypominają małe dzieła sztuki. Nic więc dziwnego, że niszowe perfumy nie należą do produktów tanich. Ich cena jest znacznie wyższa od tych kultowych, ale mainstreamowych marek.

Jak pachną zapachy niszowe?

Zapach perfum niszowych jest trudny do określenia. Mogą one w sobie łączyć składniki roślinne, zwierzęce, chemiczne i molekularne. Często wyczuć można w nich rzadkie wonie, które pozyskuje się z wielkim trudem. Wybrane substancje twórcy niszowych perfum często łączą, stawiając na kontrasty i odważne zestawienia. Pozwala im to tworzyć wonie jedyne w swoim rodzaju.

Kto wybiera perfumy niszowe?

Perfumy niszowe to produkty nie dla każdego. Barierą w ich zakupie jest przede wszystkim cena. Nie każdy dysponuje kwotą pozwalającą zakupić najekskluzywniejsze wonie na świecie. Nie każdemu podobają się też oryginalne zapachy. Chętnie sięgają więc po nie osoby majętne, które w kosmetykach zapachowych szukają ekscentryzmu, wolności, wyzwania, wyobraźni. Pozwala im to pachnieć inaczej – tajemniczo i intrygująco.

Gdzie kupić perfumy niszowe?

Jak sama nazwa wskazuje, zapachy niszowe nie są łatwo dostępne. Oferowane są one tylko przez ekskluzywne perfumerie, ale ich sztuk nigdy nie jest za dużo. Unikalne zapachy dystrybuowane są na mniejszą skalę, a sprzedaż obwarowana wieloma wymogami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here