Od pewnego czasu biżuteria ręcznie robiona cały czas zyskuje na popularności. Przede wszystkim wpływa na to jej duża unikalność oraz możliwość wykonania indywidualnego produktu na zamówienie. Biżuteria ręcznie robiona to świetna okazja, aby wyróżnić się i dopasować ją bezpośrednio do swoich potrzeb.

Biżuteria ręcznie robiona wyróżnia się tym, że podczas jej tworzenia ktoś wkłada w nią bardzo dużo pracy oraz pomysłu. Ten rodzaj biżuterii ma dopracowany każdy, najmniejszy szczegół. To właśnie dokładne planowanie i wykonanie sprawiają, że wyróżnia się ona na tle innych produktów. Porównując biżuterię ręcznie robioną do tej zwyczajnie kupowanej w jubilerskich sklepach sieciowych, w wielu przypadkach widzę dużą różnicę w jakości. Oczywiście tu warto mieć świadomość, że biżuteria ręcznie robiona to nie tylko tanie, metalowe produkty. Dlatego przed zakupem warto upewnić się, z jakich surowców jest ona wykonywana. Kupując srebrną biżuterię, nie będziemy musieli martwić się o jej trwałość. Jej cena będzie jednak nieco wyższa niż słabych półproduktów.

Jak robi się biżuterię ręcznie robioną?

Jak wskazuje definicja, biżuteria handmade wytwarzana jest metodą rzemieślniczą. Wszystkie elementy biżuterii są tworzone przy użyciu własnych rąk i drobnych narzędzi. Nie wykorzystuje się do tego żadnych maszyn produkcyjnych. Każdy element jest dokładnie przygotowywany, piłowany, czy rzeźbiony. Łatwo więc wyobrazić sobie, że w czasie kiedy powstaje jeden ręcznie robiony produkt, maszyna mogłaby wyprodukować ich tysiące. Najcenniejszą różnicą jest właśnie ta dbałość o każdy szczegół podczas ręcznego wytwarzania biżuterii. Kolejną zaletą jest też to, że osoba odpowiadająca za tworzenie biżuterii nie dopuści do tego, aby sprzedać komuś uszkodzony lub niedokończony produkt. Niestety w sklepach jubilerskich, gdzie biżuteria wytwarzana jest masowo, może się tak przydarzyć. Ja na przykład dostałam w prezencie łańcuszek, który od razu po wyjęciu z pudełeczka rozpadł się, gdyż miał źle zaciśnięte oczka. Biżuteria wytwarzana ręcznie tworzona jest też z produktów, które pochodzą od sprawdzonych dostawców. Cała produkcja, która nie wymaga linii produkcyjnej i zaawansowanych maszyn jest też ekologiczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here