Meble biurowe powinny być wygodne, dobrze wykonane i eleganckie. Jeśli do naszego biura zapraszamy klientów, razem z wystrojem wnętrz będą one stanowić pewną wizytówkę dla naszej firmy. Meble biurowe muszą posłużyć nam przez długie lata, dlatego muszą być też wystarczająco mocne.

Na meblach zdecydowanie nie warto oszczędzać. Ich cena zdecydowanie będzie proporcjonalna do jakości wykonania. Tańsze meble bardzo szybko się zniszczą, a ich częsta wymiana również będzie wiązała się z wysokimi kosztami. Za to meble biurowe na wymiar wykonywane przez stolarza będą nieporównywalnie wytrzymalsze niż te z popularnej sieciówki. Wybór odpowiednich materiałów podczas projektowania da nam nie tylko pewność, że będą dobre, ale i pozwoli na dopasowanie ich do stylu całego wnętrza.

Po czym poznać, że meble są dobrej jakości?

Jakość mebli zależy przede wszystkim od wybranych do produkcji materiałów. Przykładowo tkaniny przeznaczone do obicia krzeseł powinny naturalne. Spędzenie kilku godzin na skórzanym fotelu w upalne dni z pewnością nie będzie należało do przyjemnych. Ważne też, aby takie obicia były odporne na ścieranie, ponieważ będą używane bez przerwy.

Do produkcji mebli powinny być użyte bardzo dobrej jakości drewna, które posiadają odpowiednie atesty. Duże znaczenie będzie miała też grubość płyty, z jakiej meble zostaną wykonane. Tańsze meble, które szybko ulegają zniszczeniu, najczęściej produkuje się z popularnych i tanich płyt OSB. W tym przypadku najlepiej jednak zapytać o szczegóły stolarza, który na co dzień przecież pracuje z drewnem i zna wszystkie jego wady i zalety.

Dlaczego warto mieć dobre meble biurowe?

Meble biurowe powinny być zaprojektowane tak, by ułatwiać Ci codzienną pracę. Wysokość półek powinna być odpowiednia pod segregatory, których używasz. Ilość szuflad i półek również powinna być dopasowana pod ilość oraz rozmiar rzeczy, które zamierzasz przechowywać w biurze. Papiery oraz segregatory powinny być raczej ukryte, aby podczas spotkań z klientami nie rzucały się w oczy. Klienci w Twoim biurze powinni czuć się komfortowo. Pamiętaj też, że ergonomia pracy jest niezwykle ważna. Zamawiając meble tworzone na wymiar, możesz zadbać też o to, aby wysokość biurka była regulowana, lub dopasowana bezpośrednio do Twojego wzrostu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here