Założenie strony internetowej jest naprawdę proste, szczególnie jeśli decydujemy się na stworzenie jej w darmowych serwisach blogowych. Stworzenie swojego miejsca w sieci zajmuje wtedy nie więcej niż kilka minut. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy będziemy chcieli wybić się w wynikach wyszukiwania ponad konkurencję.

Samo założenie strony i opublikowanie pierwszego wpisu niestety nie sprawi, że Twój blog pojawi się na pierwszej pozycji w Google. Do tego potrzebne będą odpowiednio zaplanowane działania, które przybliżą Cię do celu. Zastanawiasz się, czy powinieneś pozycjonować swoją stronę? Oto kilka powodów, dlaczego warto to robić:

Zwiększony ruch na stronie

Najpopularniejszą wyszukiwarką w internecie jest Google. To właśnie tam większość osób wyszukuje różnych odpowiedzi związanych z interesującymi ich pytaniami, czy wyszukiwaniem firm. Dlatego jeśli Twoja strona znajdzie się wystarczająco wysoko w wynikach wyszukiwania, znacząco zwiększysz szansę na to, że ktoś wejdzie właśnie do Ciebie. I choć cała sprawa mogłaby wydawać się prosta, to niestety pozycjonowanie jest bardzo skomplikowanym i czasochłonnym procesem. Większy ruch na stronie pozwoli Ci jednak zyskać nowych i stałych czytelników.

Wyższe zarobki z bloga

Jeśli Twój blog znajdzie się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania, masz większą szansę na to, że ktoś wejdzie na Twoją stronę. To sprawia, że każda osoba, która pojawi się na Twoim blogu, może stać się Twoim klientem. Jak? Wystarczy, że umieścisz na nim sklep, w którym będziesz sprzedawać swoje produkty, nawet te elektroniczne. Dodatkowo w swoich postach możesz też umieszczać linki afiliacyjne, z których otrzymasz procent od zakupów wykonanych przez Twoich czytelników. Wysokie statystyki ułatwiają też zdobywanie postów sponsorowanych lub reklam na blogu.

Mam nadzieję, że wiecie już, jak duże znaczenie dla przyszłości Twojego bloga będzie miało pozyskanie odpowiedniego ruchu. Jeśli jednak zupełnie nie znasz się na pozycjonowaniu, a zależy Ci na wysokich wynikach wyszukiwania pamietaj, że zawsze możesz skorzystać z pomocy specjalistów. Świetnym przykładem moze być Agencja SEO INPOZYCJONOWANIE, która specjalizuje się w tego typu zadaniach. Zlecenie pracy specjalistom pozwoli Ci cieszyć się dobrymi wynikami, dużą ilością wejść na stronę, oraz zwięszeniem zarobków.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here