Ze względu na obecną sytuację każdy z nas powinien ograniczyć ilość wyjść z domu do całkowitego minimum. Na szczęście coraz więcej spraw możemy załatwiać przez internet. Wśród nich znajdują się na przykład zakupy leków i suplementów, które możemy wykonywać w aptekach online. Nie dość, że pozwoli nam to na unikanie kontaktu z osobami potencjalnie chorymi, to jeszcze będziemy mogli przy tym zaoszczędzić.

Z pewnością podczas zakupów stacjonarnych udało Wam się zaobserwować różnicę w cenach poszczególnych leków i suplementów. Ceny takich zakupów w zależności od miejsc mogą się znacznie różnić. Skąd taka różnica? Przede wszystkim wynika ona z cen zakupów towarów oraz narzucanej przez aptekę marży. Niższe ceny z pewnością ma apteka internetowa, która w wielu przypadkach nie musi płacić za utrzymanie drogiego lokalu.

Po czym poznać legalną aptekę internetową?

Za renomowane apteki uznaje się tylko te, które otrzymały na sprzedaż wysyłkową zezwolenie Inspekcji Farmaceutycznej. Dodatkowo na terenie Unii Europejskiej obowiązuje prawo, które legalnie działającym aptekom nakazuje umieszczenie na swojej stronie internetowej specjalnego znaku. Jak go poznać? Będzie to logo z białym krzyżykiem i czterema paskami w tle, które mają odcienie zieleni, a jeden z nich szarości. Ten znak po kliknięciu powinien przekierować Cię do wykazu Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Na tej stronie będziesz mieć możliwość sprawdzenia, czy wybrana przez Ciebie apteka na pewno uzyskała zezwolenie od Inspektoratu Farmaceutycznego.

Zakupy leków online – na co uważać?

W internecie działa niestety wiele stron, które nie są legalne. Na wielu forach znajdziecie też oferty dotyczące sprzedaży leków, które mogą pochodzić z nieznanego źródła. Co ważne mogą być to fałszywe leki, które mogą nie wykazywać żadnego działania, a w najgorszym wypadku być szkodliwe dla zdrowia. Są to zazwyczaj leki na receptę, odchudzanie lub potencję. Nie kupujcie leków na forach, aukcjach internetowych i podejrzanych stronach.

Jakie są plusy zakupów w aptekach internetowych? Niższe ceny, szybkie zakupy niezależnie od dnia i godziny oraz brak konieczności stania w kolejkach.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here