Wiele znanych osób wprost przyznaje się do tego, że na co dzień korzysta z diety pudełkowej. Dlatego też coraz więcej osób zaczyna się interesować takim rozwiązaniem. Okazuje się jednak, że pomimo bardzo dużej popularności diety z dostawą do domu, wciąż nie wszyscy wiedzą czym na tak naprawdę jest fit catering i dlaczego warto z niego skorzystać.

Dieta pudełkowa to popularne określenie na catering dietetyczny, czyli firmę, która z samego rana dostarcza nam do domu gotowe posiłki na cały dzień. Najczęściej jest to 5 zbilansowanych posiłków dziennie: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Może z niej skorzystać każda osoba, która chciałaby się zdrowo odżywiać, ale nie ma czasu na gotowanie lub po prostu tego nie lubi.

Dieta pudełkowa – zdrowa żywność dla każdego

Dla kogo przeznaczony jest fit catering? Na pewno dla osób, które nie mają czasu na zakupy i przyrządzanie posiłków. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala zrezygnować z wykonywania regularnych zakupów spożywczych. Dzięki diecie pudełkowej nie trzeba też tracić czasu na wymyślanie przepisów, przygotowanie i sprzątanie w kuchni. Jest to też bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby zrzucić zbędne kilogramy. Otrzymujemy gotowe, zbilansowane dania, dzięki czemu nie musimy martwić się o wyliczanie kalorii i odpowiedni dobór makro i mikroskładników. Dieta z dostawą do domu będzie też świetnym rozwiązaniem dla osób, które lubią dużą różnorodność. Fit catering dostarczy codziennie inne dania.

Dieta z dostawą do domu – dlaczego warto spróbować?

Fit catering może być też świetną okazją do wyrobienia sobie odpowiednich nawyków. Przez kilka tygodni korzystania z diety z dostawą można nauczyć się tego, jakie wielkości posiłków powinniśmy dla siebie przygotowywać i jak często je spożywać. Regularność ma w diecie bardzo duże znaczenie. Będzie to też świetna okazja do spróbowania nowych smaków i zmiany swoich przyzwyczajeń żywieniowych. Przykładowo nie każde śniadanie powinno się składać z jajek, albo pieczywa. Jeśli jednak będziemy decydować się na pieczywo, po diecie pudełkowej będziemy mogli wybierać jego zdrowsze odmiany. Dieta pozwala też odzwyczaić się od używania masła, które ma dużo kalorii, na przykład na rzecz różnych past kanapkowych. Dieta pudełkowa pozwala też na odzwyczajenie się od podjadania pomiędzy posiłkami.

Fit catering – czy się opłaca?

Bardzo często słyszę opinię na temat tego, że dieta pudełkowa jest bardzo droga. Zauważyłam jednak, że wiele osób źle do tego podchodzi. Przede wszystkim zapominamy o tym, że przy gotowaniu w domu nie powinniśmy liczyć wyłącznie kosztów zakupów spożywczych. Do ceny produktów spożywczych warto doliczyć też koszt prądu lub gazu potrzebnego na gotowanie, oraz wody i prądu (zmywarka), który zużyjemy podczas mycia naczyń. Co najważniejsze powinniśmy przeliczyć też czas, który poświęcamy na wykonanie zakupów, przygotowanie posiłków i sprzątanie po gotowaniu, w końcu jest on bardzo cenny.

Czy dieta z dostawą ma jakieś minusy?

Wiele osób z pewnością wspomni tu o cenie, powyżej jednak wyjaśniłam dokładnie, w jaki sposób powinniśmy to przeliczać. Moim zdaniem minusem diet pudełkowych jest to, że czasami możemy mieć straszną ochotę na zjedzenie przykładowo owsianki na śniadanie, a w pudełku otrzymamy naleśniki. Dieta pudełkowa może okazać się też wyzwaniem dla osób, które mają bardzo ograniczoną listę produktów, które lubią. Dieta z dostawą do domu będzie wykorzystywać bardzo różnorodne produkty, za którymi niekoniecznie musimy przepadać. Wiele firm oferuje jednak możliwość wyłączenia kilku produktów z jadłospisu.

Korzystaliście kiedyś z diety pudełkowej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here