Jeśli do tej pory nie miałeś okazji zbyt często podróżować, z pewnością nie masz jeszcze opracowanej idealnej metody na spakowanie się. Za nami kilka miesięcy spędzonych w domu, wszystko wskazuje jednak na to, że niedługo znowu będziemy mogli swobodnie wyjechać na wakacje. Jak spakować się na taki wyjazd?

Przede wszystkim pakowanie rozpocznij od przygotowania listy rzeczy, które mogą przydać Ci się podczas wyjazdu. Zastanów się, na co zamierzasz poświęcić najwięcej czasu i wypisz wszystkie niezbędne do tego ubrania oraz przedmioty. Z tak przygotowaną rozpiską, pakowanie będzie znacznie łatwiejsze.

W co spakować się na wakacje?

Przez lata testowałam różne rozwiązania, które pozwalałyby na idealny kompromis pomiędzy wygodą i pojemnością. Wybór walizki pozwala na największą wygodę. W razie konieczności przemieszczania się pomiędzy środkiem transportu i hotelami nie będziemy skazani na dźwiganie wszystkich spakowanych rzeczy. Dodatkowo na walizce można postawić również bagaż podręczny. Odpowiednio dobrana walizka musi jednak posiadać kilka istotnych cech. Przede wszystkim musi być stosunkowo lekka, oczywiście przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości.

fot. akcesoria-podrozne.pl

Do pakowania warto też posiadać torebki próżniowe, które pozwolą na uporządkowanie drobniejszych przedmiotów i zabezpieczenie przedmiotów, które mogłyby się rozlać. Alternatywnym rozwiązaniem będzie też wybór kosmetyczki podróżnej. Ja najbardziej lubię te, które można powiesić. Ciekawym rozwiązaniem są też organizery na bieliznę, które pozwalają na zachowanie porządku w walizce. Dla osób, które wybierają się w podróż służbową, niezbędnym wyposażeniem walizki powinien być też organizer na koszule.

Jak się spakować?

Pakowanie rozpocznij od zebrania w jednym miejscu wszystkich rzeczy, które chcesz ze sobą zabrać. Ważne, aby przy pakowaniu wykorzystać całą przestrzeń. Na dnie walizki umieść największe i najcięższe rzeczy. Następnie układaj coraz mniejsze przedmioty, aby na koniec wypełnić powstałe luki. Ciekawą metodą na zaoszczędzenie miejsca w walizce jest też rolowanie ubrań. Zamiast t-shirty i spodnie składać w kostkę, zwiń je w rulon. W ten sposób uda Ci się spakować znacznie więcej rzeczy. Co ciekawe, tak pakowane rzeczy mniej się gniotą.

Pamiętaj jednak o tym, aby wszystkie najważniejsze przedmioty zapakować do bagażu podręcznego. Bilet, dokumenty, czy pieniądze należy zawsze mieć przy sobie. Dodatkowo jeśli martwisz się o jakieś nieplanowane przygody, do bagażu podręcznego możesz też zapakować bieliznę, ubranie na zmianę i szczoteczkę do zębów. Utrata bagażu raczej nie zdarza się zbyt często, ale jak to mówią „przezorny zawsze ubezpieczony”.

Na koniec mam dla Was jeszcze jedną podpowiedź. Oznacz swoją walizkę tak, by łatwo ją później rozpoznać. Na metody typu czerwona wstążka wpada bardzo dużo osób.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here