Jeśli posiadacie swój własny samochód, z pewnością zauważyliście już, jak dużo gadżetów można do niego dokupić. Wiele z nich cieszy się bardzo dużą popularnością, ale czy na pewno wszystkie są warte zakupu? Przygotowałam dla Was listę tych, które są nie tylko użyteczne, ale i opłacalne.

Na przestrzeni lat do sklepów trafia coraz więcej przeróżnych gadżetów. Ceny niektórych z nich potrafią przyprawić o zawrót głowy. Prawda jest jednak taka, że niewiele z nich okaże się tak naprawdę użyteczne. Dlatego, zanim kupisz coś pod wpływem reklamy, zastanów się, czy na pewno C się to przyda.

Lodówka samochodowa na dłuższe podróże

Bardzo fajnym gadżetem dla osób, które lubią wybierać się w dłuższe podróże, może okazać się lodówka samochodowa. Oczywiście pod warunkiem, że wasz samochód nie posiada klimatyzowanego schowka lub takiej opcji. W zależności od tego, na jak długie wyjazdy się wybierasz, możesz podjąć decyzję o zakupie lodówki na wkłady, które wcześniej mrozisz w domu. Drugim rozwiązaniem będzie lodówka, którą można podpiąć pod zasilanie w samochodzie, dzięki czemu bez przerwy będzie ona chłodzić zwartość.

Kabinowy podgrzewacz – idealny na zimę

Jeśli nie posiadasz garażu, w którym mógłbyś zimą parkować samochód, powinieneś zastanowić się nad zakupem bardzo fajnego gadżetu, jakim jest kabinowy podgrzewacz. Jego największą zaletą jest to, że możemy odpowiednio wcześniej zdalnie go uruchomić. Zacznie on wtedy kierować ciepłe powietrze na przednią szybę oraz na kabinę samochodową. Oczywiście będzie on wymagał zasilania, a droższe modele będą posiadać własny akumulator, który można zainstalować w samochodzie. Gdy po kilkunastu minutach wsiądziesz do samochodu, będziesz cieszyć się nagrzanym wnętrzem.

Wideorejestrator

Patrząc na to, co dzieje się na ulicach myślę, że kamerka samochodowa to gadżet, który powinien znaleźć się w każdym pojeździe. Posiadanie nagrania ze zdarzenia sprawi, że nie będziemy musieli martwić się o szukanie świadków i udowadnianie przebiegu sytuacji. Nam kamerka przydała się ostatnio dwukrotnie. Za pierwszym razem kamerka uratowała mnie przed mandatem. Policjanci próbowali wystawić mi mandat za wyprzedzanie na pasach. Nagranie szybko sprawiło, że przyznali się do błędu.

Drugi raz, gdy mojemu partnerowi kierowca nagle zajechał drogę podczas zmiany pasa. Niestety pomimo próby wyhamowania doszło do zdarzenia. Policja, oglądając nagranie, nie miała wątpliwości, że był on niewinny. Nie zmienia to jednak faktu, że likwidacja szkody wcale nie była taka prosta. Ubezpieczyciel pierwotnie próbował zawyżyć kosztorys naprawy oraz obniżając wartość pojazdu, jednocześnie orzekając szkodę całkowitą. Okazuje się, że nawet w sytuacji, gdy nie jest się sprawdzą wypadku, sytuacje te nie są przyjemne. Jeśli mielibyście podobną sytuację, nie bójcie się korzystać z pomocy specjalistów takich jak na przykład Centrum Obsługi Powypadkowej Codex. Kancelaria pomoże w przypadku problemów z uzyskaniem odszkodowania i zadośćuczynienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here