Jeśli prowadzisz firmę, z pewnością w końcu spotkasz się z sytuacją, w której ktoś nie opłaci Twojej faktury na czas. Wiele firm po otrzymaniu wezwania decyduje się na wykonanie przelewu. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy trafisz na kogoś, kto skutecznie unika zapłaty faktury i przestaje odpowiadać na Twoje pytania w tej sprawie? Czy to odpowiedni moment, aby skorzystać z pomocy kancelarii prawnej?

Właściciele firm próbują na różne sposoby radzić sobie z dłużnikami, którzy nie opłacają faktur na czas. Bardzo często jednak ze względu na stosunkowo małe kwoty na fakturach, firmy ostatecznie rezygnują z windykowania zapłaty. Jeśli są to większe faktury, część osób decyduje się na samodzielne odzyskiwanie wierzytelności poprzez wezwania do zapłaty oraz próby nawiązania kontaktu i ustalenia terminu spłaty.

Czy warto skorzystać z usług firmy windykacyjnej?

Poszukując informacji na temat odzyskiwania długów, trafiłam na stronę internetową, która przekonała mnie do tego, że w przypadkach problemów z dłużnikami warto korzystać z usług firm windykacyjnych. Kancelaria Prawna AIF na swojej stronie informuje o tym, że w wielu przypadkach ostateczne koszty odzyskiwania wierzytelności będą ostatecznie pokryte przez dłużnika. W większości przypadków firmy decydują się na spłatę zaległych faktur w chwili, gdy tylko otrzymają wezwanie do zapłaty od kancelarii prawnej. W końcu to dla nich sygnał, że sprawą zaczęli zajmować się profesjonaliści, którzy dobrze wiedzą, jak doprowadzić do odzyskania wierzytelności.

Jeśli jednak by do tego nie doszło, w przypadku wspomnianej firmy mamy pewność, że naszą sprawą zajmą się prawnicy, którzy posiadają odpowiednie wykształcenie do prowadzenia spraw tego typu. Jeśli doszłoby do sprawy sądowej, będziemy mieli pewność, że reprezentować nas będzie prawnik, który posiada dużą wiedzę na jakie przepisy powoływać się w trakcie rozprawy sądowej. To właśnie po zakończeniu postępowania sądowego na naszą korzyść będziemy mogli liczyć na to, że dłużnik wraz z zaległą fakturą będzie musiał ponieść też koszty postępowania sądowego.

Mam jednak nadzieję, że nigdy nie spotkacie się z nieuczciwymi klientami, którzy będą unikać płatności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here