Jeśli jesteś właścicielem firmy, z pewnością wiesz, jak duże znaczenie może mieć postrzeganie firmy przez klientów. Jeśli ma ona prezentować się nowocześnie oraz profesjonalnie będzie musiała posiadać własną stronę internetową. To właśnie dzięki niej klient będzie mógł zapoznać się z ofertą firmy oraz jej przykładowymi realizacjami, które mogą wpłynąć na decyzję o zakupie produktu lub usługi.

Warto jednak pamiętać o tym, że w sieci znajduje się wiele stron internetowych. W dodatku każdego dnia powstają kolejne, które też chcą walczyć o możliwie najlepszą widoczność w sieci. Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego skuteczne pozycjonowanie stron w sieci przynosi pozytywne efekty, zapraszam do zapoznania się z wpisem: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/. Zanim jednak dowiesz się, dlaczego warto pozycjonować stronę internetową, warto wiedzieć też, czym jest samo pozycjonowanie.

Czym jest pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie stron internetowych to bardzo długofalowy proces, na który składa się wiele różnych działań, których celem jest osiągniecie możliwie najlepszej pozycji w wynikach wyszukiwania Google. Aby móc pochwalić się uzyskanymi wynikami, należałoby uzyskać jedną z trzech pierwszych pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania. To właśnie te pozycje zapewniają stronie największą szansę na to, że ktoś zdecyduje się ją odwiedzić. Co więcej, jeśli Twoja strona nie znajdzie się, chociażby w pierwszych 10 wynikach wyszukiwania, praktycznie stracisz szansę na to, aby ktoś ją odwiedził.

Wspomniałam o tym, że na proces pozycjonowania składają się przeróżne działania, które warto wykonywać. Przede wszystkim możemy podzielić je na te, które można wykonać na stronie – tak zwane on-site SEO oraz na działania off-site SEO, do których zalicza się na przykład pozyskiwanie linków z innych witryn. Decydując się na pozycjonowanie strony, warto jednak pamiętać o tym, że na wyniki pracy trzeba będzie chwile poczekać. Bardzo często legalne i skuteczne działania SEO muszą być prowadzone przez wiele miesięcy, aby zaobserwować znaczną poprawę wyników wyszukiwania. Czas oczekiwania na wyniki będzie zależał, chociażby od trudności fraz kluczowych, a które się zdecydujemy oraz od rodzaju działań, jakie prowadzi konkurencja.

Pamiętaj jednak o tym, że nieumiejętne pozycjonowanie stron może doprowadzić do utraty pozycji oraz nieuwzględniania strony przez algorytm wyszukiwarki. Późniejsze odzyskanie pozycji może trwać latami. Dlatego też pozycjonowanie strony najlepiej powierzyć profesjonalnej agencji, która zadba o zaplanowanie skutecznych działań, które będą dopasowane do Twoich potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here