Statystyczny Polak spędza w interniecie ponad 70 godzin miesięcznie. Co zrobić, aby te godziny wykorzystać w bardziej efektywny sposób, aby wolne dni nie leciały nam przez palce? Nie wiem, czy wiesz, ale Internet ułatwia życie, sprawdź jak z niego korzystać!

Zazwyczaj w internecie przeglądamy portale społecznościowe, oglądamy filmy i czytamy wiadomości ze świata. Często facebookowo – youtubowe maratony potrafią zmienić się w godziny straconego czasu. Oczywiście relaks jest nam potrzebny, ale w międzyczasie możemy wykonywać codzienne czynności dzięki, którym będziemy w stanie zaoszczędzić kilka minut dziennie. Uwierz mi, Internet ułatwia życie!

Wunderlist

To strona internetowa, dostępna również w formie aplikacji na telefon. Pozwala nam wypisać wszystkie czynności, które mamy do wykonania danego dnia. Idealnie nadaje się też do zrobienia listy zakupów. Jest bardzo prosta w obsłudze i dostępna nie tylko w domu na komputerze, ale i naszych telefonach. Już nigdy nie zostawisz listy zakupy na stole w domu 😉

Tidal lub Spotify

Twoja ulubiona muzyka w jednym miejscu i zawsze przy Tobie. Cały czas wiele osób nie zna tego typu serwisów i spędza masę czasu na „zgrywaniu” muzyki z internetu. Po co tracić na to czas jeśli cała legalna muzyka dostępna jest w jednej aplikacji? Z portalu Spotify przykładowo możemy korzystać za darmo w zamian za przesłuchanie reklam pomiędzy utworami. Osobiście zdecydowałam się na TIDAL i nie wyobrażam sobie już innej formy na moją bibliotekę muzyczną. Tworzymy własne playlisty i dodajemy płyty i utwory do ulubionych.

Booking

Planujesz urlop albo służbowy wyjazd i chcesz poszukać wolnego pokoju? Zamiast szukać hoteli i wydzwaniać w różne miejsca porównując ceny skorzystaj z portalu booking.com. Dzięki temu nie raz udało mi się dużo zaoszczędzić i często wybrać wyższy standard pokoju niż planowałam😊

Znany lekarz

Zamiast tracić czas na przekopywanie dziesiątek stron z forami internetowymi, wszystkie opinie o lekarzach możemy sprawdzić w jednym miejscu. Strona umożliwia też zapisanie się na wizytę do wybranego lekarza. Zamiast tracić czas na infolinii, w oczekiwaniu na rozmowę możemy za pomocą kilku kliknięć zarezerwować termin.

Netflix

Lubisz oglądać seriale, ale nigdy nie pamiętasz, na którym odcinku go skończyłeś? A może masz dość przeszukiwania miliona stron zakopanych pod reklamami oraz złodziejskimi opłatami? Polecam skorzystać z okresu próbnego Netflixa. Uwielbiam w nim to, że pamięta za mnie, od którego momentu powinnam rozpocząć oglądanie. Przypomina mi też o nowych odcinkach.

Zakupy spożywcze online

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, ile czasu tracicie w korkach, jadąc do sklepu, a potem lawirując w tłumie między pułkami? A na koniec jeszcze te kolejki do kas. Pomyślcie, ile czasu będziecie mogli zaoszczędzić, robiąc to przez internet! Jaki ma to jeszcze plus? Zanim podejdziesz do kasy, dokładnie wiesz, ile wydasz. Pozwala to często ponownie zastanowić się nad tym czy wszystko jest nam potrzebne.

Oczywiście we wpisie wymieniłam najbardziej znane strony, które mogą okazać się bardzo przydatne. Coraz częściej trafiam jednak w internecie na inne strony lub projekty, które potrafią ułatwić pracę, naukę, zakupy, czy inne obowiązki. Właśnie dlatego firmy, które chcą pozyskiwać nowych klientów, nie powinny bać się inwestować w pozycjonowanie, które sprawi, że staną się widoczne w sieci. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, w jaki sposób wzmocnić swoją stronę w internecie, zapoznajcie się z ofertą agencji ESEO. Dodatkowo ze względu na to, że pozycjonowanie stron jest bardzo czasochłonnym procesem, nie można zapominać też o Google Ads, które pozwolą od razu dotrzeć do potencjalnych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here