Wybierając zestaw biżuterii, ma się dwie możliwości – zakupić gotowy, w którym każdy element idealnie do siebie pasuje lub też dokonać osobnego wyboru każdego z elementów. To częsta praktyka, szczególnie jeśli ma się naszyjnik, który nosi się stale i chce do niego dobrać odpowiednie kolczyki, tak, by całość prezentowała się zarazem ciekawie i elegancko. Na co zwracać uwagę, by stworzyć piękny komplet kolczyków z naszyjnikiem?

Stylowy zestaw naszyjnika z kolczykami – jak go stworzyć samemu?

Jeśli chce się dobrze dobrać kolczyki do naszyjnika, oba elementy biżuterii powinny być przede wszystkim wykonane z tego samego metalu – to absolutna podstawa, żeby stworzyć ładny komplet. Drugą istotną i równie oczywistą kwestią jest styl – i kolczyki, i naszyjnik powinny mieć taki sam charakter To proste, jeśli chodzi np. o celebrytki – to najmodniejsze modele biżuterii, a motywy często się powtarzają, przez co bez problemu można zakupić osobno naszyjnik, a do niego idealnie pasujące kolczyki.

Ale sporym wyzwaniem jest stworzenie kompletu z elementów, które nie mają ze sobą nic wspólnego, np. nie są połączone wspólnym motywem. Na co wtedy warto zwrócić uwagę? Jeśli naszyjnik jest lekki, delikatny i subtelny – kolczyki mogą być takie same lub też nieco bardziej ekstrawaganckie. Jeśli zaś naszyjnik jest wystawny, mocno zdobiony – kolczyki powinny być skromne i delikatne, bo tylko wtedy efekt będzie elegancki. Warto też pamiętać, by nie łączyć ze sobą kamieni szlachetnych w różnych kolorach.

Jakie kolczyki wybrać do długiego naszyjnika, a jakie do krótkiego naszyjnika?

Długość naszyjnika również ma ogromne znaczenie. W przypadku krótkiego, kolczyki również powinny być drobne, by obie ozdoby nie „zlewały” się ze sobą. Z kolei długi naszyjnik daje nieco więcej możliwości. Warto jednak pamiętać o jednym – w biżuterii bardzo często mniej oznacza więcej, a więc czasem, zamiast na siłę starać się stworzyć komplet, warto zrezygnować z jednego elementu na rzecz drugiego, który będzie robił wystarczająco duże wrażenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here