Każdy przyszły rodzic w końcu stanie przed trudnym zadaniem, jakim jest urządzenie pokoju lub kącika dla dziecka. I o ile kolorystyka i stylistyka będzie kwestią bardzo indywidualna i zależną od gustu, to podstawowe zasady dotyczące funkcjonalności i wygody w każdym przypadku będą takie same. Przy planowaniu pokoju dla dziecka nie można zapomnieć też o bezpieczeństwie.

Niestety nie każdy może sobie pozwolić na to, aby o zaplanowanie pokoju poprosić architekta, który specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni dla dzieci. Dlatego też przy samodzielnym planowaniu i zakupach warto pamiętać o tym, jaki pokoik dla dziecka powinien być.

Jaki powinien być pokój dla dziecka?

Pokoik dla dziecka powinien być bardzo funkcjonalny nie tylko dla rodziców, ale i dla dziecka. W końcu szczególnie w pierwszych latach, zarówno rodzice jak i dziecko, będą spędzać w nim dużo czasu. Powinien być też ładny. Dzieci już od dzieciństwa kształtują swój gust. Dlatego też otoczenie, w którym przebywaliśmy od dziecka, mogło mieć duży wpływ na nasze preferencje. Osoby, które specjalizują się w projektowaniu pokoików dla dzieci, proponują nawet, aby podczas planowania i rozstawiania wyposażenia przejść się po pomieszczeniu na czworaka. To pomoże spojrzeć nam na otoczenie z perspektywy dziecka.

Jak rozplanować pokój dla dziecka?

Planując pokój dla małego dziecka, musisz myśleć przyszłościowo. Dzieci bardzo szybko dorastają, a wraz z tym zmieniają im się upodobania i potrzeby. Część elementów takich jak przewijak, czy łóżeczko dla niemowlaków szybko opuści pomieszczenie, a na ich miejsce trafią inne meble. Dlatego też decydując się na malowanie pokoju, warto postawić na uniwersalny kolor. Cały klimat i kolorystykę w pomieszczeniu zapewnią dodatki. Zobaczcie koniecznie ile pięknych mebli i akcesoriów znajdziecie w ofercie sklepu 3kiwi.pl. Kupując odpowiednie produkty, nadacie pomieszczeniu wyjątkowy charakter.

Warto pamiętać też o tym, aby odpowiednio dopasować wszystkie punkty światła. Lampy i oświetlenie górne nie powinny znajdować się nad łóżeczkiem. Dobrze pomyśleć też nad oświetleniem, które umożliwi regulację jasności. W razie potrzeby będzie można je mocno przyciemnić. Pamiętajcie też o tym, aby wybierając farbę do pokoju zdecydować się na taką, która pozwoli na zmywanie ścian.

Jeśli macie jeszcze inne porady, które mogą pomóc przyszłym rodzicom, podzielcie się nimi w komentarzu!

3 KOMENTARZE

  1. Widzę, że najważniejsze tematy opisałaś. 🙂 Czasami warto zastanowić się, czy jakiś przedmiotów lub mebli nie mamy już w domu. Często kupujemy rzeczy, które nie są nam potrzebne.

  2. Mi właśnie bardzo podobają się takie uniwersalne pokoje. Szary jest idealny i dla dziewczynki i chłopaka. Fajnie wygląda też w połączeniu z żółtym. 🙂

  3. fajne przydatne rady z ktorych chetnie skorzystam . DOdam tylko od siebie ze warto pokoj wybrac w neutralnych barwach i zrezygnować z intensywnych i krzykliwych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here