Jak wybrać odpowiedni prezent?

Nie zapominajmy, że żaden nawet najlepszy i najdroższy prezent nie zastąpi czasu i uwagi poświęconych drugiej osobie. Może jednak stać się bardzo przyjemnym upominkiem, który obdarowanemu będzie o nas przypominać. Najważniejsze, aby był odpowiednio przemyślany i dobrze dobrany. Zacznijmy jednak od początku.

Jak wybrać odpowiedni prezent?

Jak pamiętać o urodzinach i innych ważnych datach?

Kluczem do wyboru odpowiedniego prezentu będzie czas na jego przygotowanie. W związku z tym nie możemy odkładać tego na ostatni dzień. Podzielę się z Wami moim sposobem na to, aby pamiętać o wszystkich ważnych datach. Ze względu na to, jak często zmieniają nam się kalendarze, telefony czy inne przedmioty, w których notujemy sobie ważne dla nas terminy, zdecydowałam się na wybór elektronicznego kalendarza. W tym przypadku idealnie sprawdza się tu Kalendarz Google, który połączony jest z naszym kontem Gmail i po zalogowaniu do niego na nowym urządzeniu automatycznie będzie nam przypominać o zapisanych wydarzeniach. W jaki sposób przygotować taki kalendarz?

  1. Na stronie Kalendarza Google w pasku po lewej stronie znajduje się zakładka „Moje Kalendarze”. W dostępnych opcjach wybieramy „Utwórz nowy kalendarz”.
  2. Wybieramy nazwę kalendarza i wpisujemy we wskazane pole. W tym miejscu możemy wskazać też adresy e-mail osób, z którymi chcemy się nim podzielić.
  3. Teraz wystarczy tylko wybrać opcję „Utwórz kalendarz”.
  4. To odpowiedni moment na to, aby pododawać najważniejsze daty do kalendarza. Możemy też podzielić je kolorystycznie, na przykład imieniny oznaczyć kolorem niebieskim, a urodziny fioletowym. Tu macie już pełną dowolność. Nie zapomnijmy tylko to tym, aby przy każdym wydarzeniu wybrać opcję powtarzania co rok i nie ustawiać terminu końcowego.
  5. W ustawieniach kalendarza wybieramy opcje przypomnień do wydarzeń. Ja zdecydowałam się na dwa. Pierwsze na tydzień przed terminem, aby mieć wystarczająco dużo czasu na przygotowanie prezentu i drugie na dzień przed.

Jak dobrać odpowiedni prezent?  

Najbardziej cieszymy się z tych rzeczy, które zawsze nam się podobały, ale nigdy nie było odpowiedniej okazji, aby samemu je sobie kupić. Jeśli nie znamy żadnej pozycji z listy życzeń osoby, która będzie miała swoje święto, przede wszystkim powinniśmy kierować się jej gustem. Nie kupuj prezentu, który sam chciałbyś otrzymać. To, że Ty ucieszyłbyś się z trylogii władcy pierścieni na DVD, wcale nie znaczy, że Twój kolega też. Jeśli Ty ucieszyłabyś się ze ślicznego sweterka, wcale nie oznacza, że Twoja znajoma będzie chciała go nosić. Jeśli nie znamy na tyle dobrze danej osoby, najlepiej będzie wybrać neutralny prezent, który może przypasować każdemu. Możemy też zdecydować się na zakup fajnych, spersonalizowanych prezentów. Bardzo fajne propozycje znajdziecie na stronie sklepu Murrano: https://www.murrano.pl/prezenty/.