Z roku na rok coraz więcej osób zaczyna uświadamiać sobie, jak duże znaczenie dla zdrowia i samopoczucia ma odpowiednia i zdrowa dieta. Poza wybieraniem nieprzetworzonych produktów powinniśmy jednak pamiętać też o tym, aby zachować rozkład miko i makro składników. Dlatego planując nasze posiłki, powinniśmy pamiętać nie tylko o dużej ilości owoców i warzyw, ale też białka, którego świetnym źródłem może być mięso indycze.

Większość znanych mi osób ma tendencję do tego, aby spożywać zbyt dużo węglowodanów, jednocześnie zapominając o tym, aby dostarczać do organizmu odpowiednią ilość białka. Jeśli szukamy go w produktach mięsnych, warto sięgać między innymi po mięso białe, czyli na przykład po mięso z indyka.

Dlaczego warto jeść mięso z indyka?

Mięso indycze ma wysoką zawartość białka, które między innymi przyczynia się do wzrostu masy mięśniowej i pomaga w utrzymaniu zdrowych kości oraz masy mięśniowej. Mięso z indyka bardzo dobrze wpasuje się też w dietę osób, które szukają produktów o niskiej zawartości tłuszczu. Mięso z indyka ma niską zawartość tłuszczów nasyconych, których ograniczenie spożywania pozwalają utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi.

Wspomniałam też o tym, że dieta powinna być odpowiednio zrównoważona i wartościowa. Mięso z indyka poza tym, że jest dobrym źródłem białka, zawiera też witaminy i minerały. Zawarty w nim potas wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Będzie też źródłem witaminy D, która pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Przyjmowanie w diecie witaminy D będzie miało szczególne znaczenie w okresie jesienno-zimowym, gdy mniej czasu spędzamy na słońcu.

Udo z indyka dostarcza też witaminę B3 (niacynę), która przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. W mięsie z indyka znajdziemy też witaminę B6, która pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Witamina B12 pomaga za to w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny oraz prawidłowej produkcji czerwonych krwinek.

Mam nadzieję, że dłużej nie muszę Was przekonywać, że warto włączyć mięso z indyka do zdrowej diety, a wymieniłam tylko część jego zalet. 😊 Ciekawa jestem, jak często kupujecie mięso z indyka?