Przez pandemię wielu pracowników mogło przekonać się, jak wygląda praca zdalna. I choć praca z domu pozwala na zaoszczędzenie czasu na dojazdy, to niektórzy zwracają uwagę na to, że jest im trochę trudniej skupić się na pracy. Szczególnie jeśli w tym samym czasie w domu pracuje również partner, a z nauki zdalnej korzystają dzieci. Z pierwszych zapowiedzi wynika, że już niedługo ponownie taki tryb pracy oraz nauki może wrócić. Dlatego warto odpowiednio się do tego przygotować.

W domu czujemy się dobrze, nie tracimy czasu na dojazdy i często możemy ubierać się w wygodne ubrania, na które nie moglibyśmy sobie pozwolić, idąc do biura. To oczywiście bardzo duże zalety pracy zdalnej. Dlatego, aby móc cieszyć się pracą zdalną i nie tracić na efektywności, warto przygotować sobie odpowiednie miejsce do wykonywania obowiązków służbowych. Szczególnie, że część pracodawców, którzy widzą, że praca zdalna dobrze działa, chętniej zgadza się na to, aby pracownicy częściej mogli działać z domu.

Wybierz odpowiednie miejsce do pracy

Jeśli chcesz stworzyć dla siebie idealne miejsce do pracy, przede wszystkim zastanów się, czy w swoim domu masz możliwość wygospodarować jakieś pomieszczenie, w którym urządzisz sobie swój własny gabinet. Czasami może to być nawet najmniejsze pomieszczenie, które do tej pory spełniało zupełnie inne funkcje. Znam osoby, które na przykład zmieniły swoją garderobę, albo spiżarnie na małe pomieszczenie, które stało się ich biurem. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, zastanów się nad tym, który kącik w sypialni, albo salonie możesz przeznaczyć na miejsce do pracy.

Po wyborze odpowiedniego miejsca zastanów się nad tym, jak odpowiednio je oddzielić. Dobrą metodą może być ustawienie regału lub parawanu, który oddzieli Cię od reszty domowników. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest na przykład zakup odpowiednich paneli, które najlepiej sprawdzą się jako odgrodzenie miejsca do pracy. Zdecydowanie najlepszym wyborem są na przykład panele, które wygłuszają. Znajdziecie je na przykład tu: https://www.zabudowa.info.pl/. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się w przypadku, gdy Twoi domownicy zachowują się głośno, co odciąga Twoją uwagę od pracy.

Zadbaj o to, aby w odgrodzonym miejscu umieścić stabilne biurko, w miarę możliwości ustawione blisko okna. Naturalne światło sprawia, że mniej będziemy się męczyć. Jeśli nie mamy takiej możliwości, to warto zadbać o dobranie odpowiedniego światła sztucznego, szczególnie na zbliżającą się jesień i zimę.