Kluczem do wyboru odpowiedniego prezentu będzie czas na jego przygotowanie. W związku z tym nie możemy odkładać tego na ostatni dzień. Podzielę się z Wami moim sposobem na to, aby pamiętać o wszystkich ważnych datach.

Ze względu na to, jak często zmieniają nam się kalendarze, telefony czy inne przedmioty, w których notujemy sobie ważne dla nas terminy, zdecydowałam się na wybór elektronicznego kalendarza. W tym przypadku idealnie sprawdza się tu Kalendarz Google, który połączony jest z naszym kontem Gmail i po zalogowaniu do niego na nowym urządzeniu automatycznie będzie nam przypominać o zapisanych wydarzeniach.

W jaki sposób przygotować kalendarz online?

  1. Na stronie Kalendarza Google w pasku po lewej stronie znajduje się zakładka „Moje Kalendarze”. W dostępnych opcjach wybieramy „Utwórz nowy kalendarz”.
  2. Wybieramy nazwę kalendarza i wpisujemy we wskazane pole. W tym miejscu możemy wskazać też adresy email osób, z którymi chcemy się nim podzielić.
  3. Teraz wystarczy tylko wybrać opcję „Utwórz kalendarz”.
  4. To odpowiedni moment na to, aby pododawać najważniejsze daty do kalendarza. Możemy też podzielić je kolorystycznie, na przykład imieniny oznaczyć kolorem niebieskim, a urodziny fioletowym. Tu macie już pełną dowolność. Nie zapomnijmy tylko to tym, aby przy każdym wydarzeniu wybrać opcję powtarzania co rok i nie ustawiać terminu końcowego.
  5. W ustawieniach kalendarza wybieramy opcje przypomnień do wydarzeń. Ja zdecydowałam się na dwa. Pierwsze na tydzień przed terminem, aby mieć wystarczająco dużo czasu na przygotowanie prezentu i drugie na dzień przed.

Jeśli zadbamy o to, aby odpowiednio wcześniej pamiętać o zakupie prezentu, bez problemu będziemy mogli pozwolić sobie na sprawdzenie oferty w różnych sklepach internetowych. Da nam to też czas, na ewentualny wybór prezentów personalizowanych, których czas przygotowania jest zazwyczaj nieco dłuższy. Jeśli jednak nie mamy pomysłu na to, co można kupić komuś w prezencie, możemy skorzystać z różnych poradników przygotowywanych przez sklepy internetowe. Bardzo fajnym przykładem jest na przykład zestawienie prezentów na roczek, które możemy znaleźć w tym sklepie: www.murrano.pl/okazja/prezent-na-urodziny/prezent-na-roczek/.

Jak Wam się podoba taki pomysł?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here