Dla wielu klientów czas naprawy telefonu jest niezwykle istotną informacją na jego temat. Smartfon pełni bowiem w dzisiejszych czasach bardzo ważną rolę w życiu codziennym. Co więcej, część osób nerwowo reaguje choćby na myśl o tym, że mogą zostać na jakiś czas pozbawieni możliwości korzystania z tego urządzenia. Warto więc zadać sobie pytanie: jak wiele czasu zajmie naprawa smartfona?

Serwis telefonów Xiaomi – prywatny czy producenta?

Postawienie sobie tego pytania jest w wielu wypadkach kluczowe. Serwis zapewniony przez producenta to często prywatna firma, obsługująca również inne marki. Praktyka pokazuje, że obecnie na rynku kluczowe znaczenie mają 3 duże przedsiębiorstwa, zajmujące się naprawami telefonów komórkowych. Ich rozmiary są naprawdę imponujące, nie przekłada się to jednak niestety na czas naprawy serwisowanych urządzeń.

Nieco inaczej ma się sprawa w przypadku Xiaomi. Jego serwisy przeprowadzają kompleksowe naprawy aparatów, nawet w takim zakresie, jaki jest nieosiągalny dla serwisów producenckich. W większym stopniu jest też możliwe w ich wypadku określenie przypuszczalnego terminu zakończenia naprawy.

Wynika to głównie z faktu, że niewielkie serwisy mają  możliwości, których – ze względu na różnorodne ograniczenia – nie posiadają serwisy producenckie. Umożliwia to zachowanie dużej elastyczności przy rozmowach z klientami, którzy zgłaszają się do nich w celu wymiany szybki lub napraw awarii, które wystąpiły już po okresie gwarancji. Naprawy tego typu mogą zająć od 30 minut do 2 godzin.

Jak wymienić szybkę w telefonie Xiaomi? 

Okazuje się, że nie jest to zadanie łatwe. O ile wymiana baterii Xiaomi może być przeprowadzona w ciągu 20 minut (naprawa polega na odklejeniu pokrywy, wypięciu baterii i jej zastąpieniu), o tyle w przypadku szybki konieczne są niezwykle szerokie działania oraz zachowanie wysokiej precyzji wykonywanych czynności – nie można działać w pośpiechu, gdyż może dojść do uszkodzenia wyświetlacza. Również ilość urządzeń, które potrzebne są w tej sytuacji do przeprowadzenia naprawy, może znacząco wpłynąć na długość tego procesu – nie należy jednak dążyć do jego przyspieszenia za wszelką cenę.