Kolor ubrań, jaki nosimy, ma duży wpływ na to, jak postrzegani jesteśmy przez innych. Dlatego ważne jest, aby dobrać odpowiedni kolor ubrań do swojej cery, aby wyglądać jak najlepiej.

Z pewnością nie raz widzieliście osobę, która mimo noszenia nie koniecznie super modnych i eleganckich ubrań wyglądała w nich po prostu świetnie. Z drugiej strony pewnie też mieliście okazje obserwować osoby ubrane w drogie ciuchy, które totalnie do nich nie pasowały. Duże znaczenie mogła mieć tu kwestia doboru konkretnych ubrań do cery.

Jak dobrać ubrania do swojej urody?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na odcień skóry. Jeśli jest on chłodny, czyli ma różowy lub niebieski odcień, najlepiej będą pasować do niego kolory zimne, takie jak biel, szarość, granat czy czerń. Natomiast, jeśli odcień skóry jest ciepły, czyli ma odcień żółtego lub brzoskwiniowego, lepiej będą pasować do niego kolory ciepłe, takie jak beż, ecru, brąz czy miedź.

Kolejnym ważnym kryterium jest typ urody. Jeśli jest to typ zimny, najlepiej będą pasować do niego kolory zimne, takie jak biel, szarość, granat czy czerń. Natomiast, jeśli jest to typ ciepły, lepiej będą pasować do niego kolory ciepłe, takie jak beż, ecru, brąz czy miedź.

Niezależnie od typu urody, istnieją pewne uniwersalne zasady dotyczące doboru kolorów ubrań. Na przykład, jeśli masz jasną cerę, kolory pastelowe będą na Tobie wyglądać świetnie. Natomiast, jeśli masz ciemniejszą cerę, kolory ciemne będą wyglądać bardziej elegancko.

Ważne jest również, aby pamiętać o tym, jakie kolory najlepiej pasują do Twoich oczu i włosów. Na przykład, jeśli masz niebieskie oczy, kolory zielone i granatowe będą na Tobie wyglądać świetnie. Natomiast, jeśli masz ciemne włosy, kolory jasne będą na Tobie wyglądać bardziej wyraziście.

Podsumowując, dobór odpowiedniego koloru ubrań do swojej cery jest bardzo ważny dla wyglądu i samopoczucia. Należy zwrócić uwagę na odcień skóry, typ urody, a także na to, jakie kolory najlepiej pasują do Twoich oczu i włosów. Dzięki temu będziesz wyglądać i czuć się komfortowo i atrakcyjnie.