Wakacje, plaża, słońce, i wiatr – wszystko to sprawia, że nasze włosy są szczególnie narażone na uszkodzenia. Dlatego warto zadbać o nie w czasie wakacji, aby wyglądały zdrowo i pięknie przez cały rok.

W tym artykule przedstawimy porady i kosmetyki, które pomogą Ci dbać o swoje włosy latem.

1. Zawsze nosić nakrycie głowy

Najprostszy sposób na ochronę włosów przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi to noszenie nakrycia głowy. Szczególnie ważne jest to wtedy, gdy spędzasz czas na plaży lub w basenie. Nakrycie głowy chroni włosy przed słońcem i wiatrem, a także przed solą morską i chlorowaną wodą.

2. Regularnie myj włosy

Podczas wakacji warto myć włosy częściej niż zwykle. W ten sposób usuniemy z nich piasek, sól morską i resztki kosmetyków. Jednocześnie warto pamiętać, że częste mycie włosów może je osłabić, dlatego warto stosować łagodne szampony i odżywki.

3. Stosuj kosmetyki z filtrem UV

Promienie UV są jednym z największych wrogów naszych włosów. Dlatego warto używać kosmetyków, które chronią włosy przed nimi. Na rynku dostępne są szampony, odżywki i spraye z filtrem UV, które chronią włosy przed szkodliwymi skutkami działania promieni słonecznych.

4. Unikaj gorącego stylizowania włosów

Podczas wakacji warto odpuścić sobie stylizowanie włosów gorącym powietrzem. Suszarki, prostownice i lokówki osłabiają włosy, co w połączeniu z promieniami UV może prowadzić do ich znacznej utraty kondycji. Jeśli już musisz użyć suszarki, postaraj się zawsze używać funkcji zimnego powietrza.

5. Stosuj oleje i maski do włosów

Wakacje to idealny czas, aby zadbać o regenerację swoich włosów. W tym celu warto stosować odżywcze maski i oleje, które odżywią i zregenerują Twoje pasma. Olejki arganowy, kokosowy i jojoba to doskonałe wybory na lato, ponieważ dodatkowo chronią włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

6. Unikaj mocnych farb i trwałych ondulacji

Podczas wakacji warto odpuścić sobie mocne farbowanie i trwałe ondulacje. Te zabiegi bardzo obciążają włosy i dodatkowo osłabiają je, co w połączeniu z działaniem promieni UV może prowadzić do ich znacznej utraty kondycji. Jeśli już musisz farbować włosy, postaraj się wybrać łagodne farby bez amoniaku.

7. Unikaj zaczesywania włosów w tzw. „kok”

Podczas wakacji warto unikać zaczesywania włosów w tzw. „kok”. Ta popularna fryzura może osłabić włosy i dodatkowo prowadzić do ich łamliwości. Jeśli chcesz związać włosy, wybierz luźny kucyk lub warkocz.

8. Stosuj odżywki bez spłukiwania

Odżywki bez spłukiwania to doskonały sposób na codzienną pielęgnację włosów w czasie wakacji. Te lekkie kosmetyki nie obciążają włosów i jednocześnie zapewniają im niezbędne składniki odżywcze.

9. Stosuj naturalne kosmetyki

Podczas wakacji warto stosować kosmetyki naturalne, które zawierają składniki pochodzenia roślinnego. Te produkty są łagodne dla włosów i jednocześnie zapewniają im odpowiednie nawilżenie i ochronę. Warto zwrócić uwagę na kosmetyki z olejami roślinnymi i ekstraktami ziołowymi.

10. Pij dużo wody

Woda jest bardzo ważna dla zdrowia naszych włosów. Podczas wakacji warto pić dużo wody, aby zapewnić włosom odpowiednie nawilżenie od wewnątrz. Woda pozwala także na usunięcie z organizmu szkodliwych toksyn, co ma pozytywny wpływ na kondycję włosów.

Podsumowanie Wakacje to czas relaksu i zabawy, ale także czas, kiedy nasze włosy są szczególnie narażone na uszkodzenia. Dlatego warto zadbać o nie w tym okresie, stosując odpowiednie kosmetyki i dbając o ich regularne mycie. Pamiętajmy, że zdrowe i piękne włosy to podstawa dobrej prezencji, dlatego warto zadbać o nie latem, aby cieszyć się ich pięknem przez cały rok.