trendy w makijażu
make-up products color sample isolated on white

Makijaż jest nieodłącznym elementem codziennej rutyny wielu kobiet. Jednak, często zdarza się, że po kilku godzinach tracimy piękny wygląd, a makijaż zaczyna rozmazywać się i się ścierać.

W tym artykule przedstawimy 5 prostych trików, które pomogą przedłużyć trwałość naszego ulubionego makijażu.

1. Przygotowanie skóry

Przygotowanie skóry jest kluczowe, aby makijaż wytrzymał dłużej. Pierwszym krokiem jest oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. Następnie należy zastosować tonik, który przywróci skórze naturalne pH. Kolejnym krokiem jest aplikacja kremu nawilżającego, który dobrze wchłonie się w skórę. Przygotowana w ten sposób skóra będzie idealnym fundamentem dla naszego makijażu.

2. Wybór odpowiednich kosmetyków

Wybór odpowiednich kosmetyków to kolejny ważny czynnik wpływający na trwałość makijażu. Należy wybierać kosmetyki, które są dostosowane do typu skóry. Jeśli nasza skóra jest tłusta, warto zastosować kosmetyki matujące, które zmniejszą połysk skóry. Natomiast, jeśli nasza skóra jest sucha, należy wybierać kosmetyki nawilżające.

3. Używanie bazy pod makijaż

Baza pod makijaż to kosmetyk, który aplikujemy przed nałożeniem podkładu. Jego zadaniem jest przedłużenie trwałości makijażu oraz zniwelowanie niedoskonałości skóry. Baza pod makijaż tworzy także warstwę ochronną, która chroni naszą skórę przed zanieczyszczeniami.

4. Używanie sprayu utrwalającego

Spray utrwalający to kosmetyk, który aplikujemy na twarz po zakończeniu makijażu. Jego zadaniem jest utrwalenie makijażu oraz przedłużenie jego trwałości. Spray utrwalający tworzy na skórze warstwę ochronną, która chroni nasz makijaż przed wilgocią oraz zanieczyszczeniami.

5. Unikanie dotykania twarzy

Ostatnim, ale bardzo ważnym trikiem jest unikanie dotykania twarzy. Ciągłe dotykanie twarzy powoduje przetłuszczanie się skóry oraz rozmazywanie makijażu. Warto też unikać dotykania twarzy palcami, ponieważ na palcach znajdują się bakterie, które mogą zanieczyścić naszą skórę.

Podsumowując, przedłużenie trwałości makijażu nie wymaga dużego wysiłku ani kosztów. Wystarczy zastosować kilka prostych trików, takich jak przygotowanie skóry, dobór odpowiednich kosmetyków, używanie bazy pod makijaż, sprayu utrwalającego oraz unikanie dotykania twarzy.

Pamiętajmy, że dbanie o skórę oraz odpowiednie przygotowanie jej pod makijaż, to klucz do pięknego i trwałego makijażu. Dzięki temu będziemy mogły cieszyć się pięknym wyglądem przez cały dzień.