O mnie

Monika WB - Zdrowy styl życiaCześć!

Nazywam się Monika i mieszkam w Warszawie. Jestem freelancerką, miłośniczką muzyki i coraz większą fanką zdrowego trybu życia. Oczywiście nie dajmy się zwariować. Mówię tu o zdrowym podejściu do zdrowego stylu życia. Ilość „speców” w internecie, którzy wszystkiego zabraniają, nawet nie wiedząc czemu jest po prostu zbyt duża. Przecież wszystko jest dla ludzi. 🙂

Skąd pomysł na założenie tego bloga? Doskonale pamiętam jak ciężko było mi się odnaleźć na początku drogi do zdrowego stylu życia. Spędziłam setki godzin na przeszukiwanie internetu, czytanie książek i oglądanie wykładów. Gdy byłam pewna, że moja wiedza wykracza ponad podstawową, zaczęłam szukać dodatkowych szkoleń, które pozwalały mi dodatkowo się rozwijać. To właśnie dzięki szkoleniom Mauricz Training Center pokochałam tematykę związaną z dietetyką i suplementacją, a bieganie i treningi siłowe pojawiły się jako idealne uzupełnienie.

Jestem w grupie kilkunastu procent Polek z PCOS i jestem insulinooporna. To tematy wciąż omijane przez większość lekarzy. Problemy z nimi związane kwitują mniej-więcej tak: „Mniej żreć i więcej się ruszać”. Tylko co w przypadku, kiedy trzymamy się diety i jesteśmy aktywni fizycznie, a waga wciąż stoi w miejscu lub co gorsza rośnie? Okazuje się, że i na to znajdzie się proste rozwiązanie.

Mam wielką nadzieję, że moja historia pomoże innym w walce ze złym samopoczuciem i objawami, które wbrew temu co mówią lekarze, wcale nie są normalne! Chcę też pokazać, że nawet z pewnymi chorobami, czy dolegliwościami jak najbardziej da się normalnie funkcjonować. Nic nie powinno stanowić dla nas bariery!

 

Mój blog dzięki Wam znalazł się w rankingu SHARE WEEK, czyli najchętniej polecanych blogów w 2019 roku. Dziękuję!