Strona główna Lifestyle Zrób porządki w swoim Smartfonie

Zrób porządki w swoim Smartfonie

2
Zrób porządki w swoim Smartfonie

Żyjemy w takich czasach, że bez naszego smartfona czujemy się trochę jak bez ręki. Przechowujemy w nim wszystkie potrzebne dane. Służy nam jako kalendarz, aparat, kalkulator, trener. Większość z nas nie wyobraża już sobie życia bez telefonu. Dlaczego więc tak bardzo o niego nie dbamy? Skoro to narzędzie przydaje Ci się na każdym kroku, zrób w nim porządek!

W domu zazwyczaj staramy się dbać o porządek. Wszystkie zbędne rzeczy wyrzucamy, a resztę odkładamy na miejsca. Wszystko po to, aby dobrze się w nim czuć. Czemu więc nie powielić tych zasad i zabrać się za uporządkowanie zawartości telefonu?

Ostatnio mój telefon powiadomił mnie, że kończy się w nim pamięć. Mocno się zdziwiłam ponieważ 32 GB to dużo miejsca, a przecież korzystając z dostępnych aplikacji nie muszę już zgrywać muzyki czy seriali na telefon. Komunikat ten zachęcił mnie do zagłębienia się w to co udało mi się zachomikować w telefonie. Oto kilka porad jak posprzątać w swoim smartfonie:

Pozbądź się zbędnych zdjęć

Jeśli chodzi o zdjęcia to zawsze miałam dużą skłonność do trzymania wszystkiego. Nawet jeśli zdjęcia delikatnie różniły się tylko kadrowaniem, zwyczajnie trzymałam wszystkie. Problem był taki, że każde zdjęcie wyglądało na swój sposób dobrze i nie potrafiłam się go pozbyć. Jestem pewna, że na waszych telefonach zdjęcia też zajmują znaczną część pamięci. Dlatego właśnie powinniśmy starać się zgrywać je odpowiednio regularnie na komputer, a te zbędne usuwać.

W galerii zapisują się też wykonane przez nas screeny, które w większości przydają nam się tylko w momencie ich wykonywania, aby przesłać je dalej. Wyróbcie sobie nawyk regularnego czyszczenia tego folderu.

Odinstaluj zbędne aplikacje

Na Twoim telefonie z pewnością znajdują się aplikacje, z których nie korzystasz. Masz 10 gier, ale w wolnych chwilach korzystasz tylko z jednej? Może posiadasz 5 programów do obróbki zdjęć, ale tak naprawdę lubisz tylko jeden? W miarę regularnie próbuj przeglądać zainstalowane aplikacje i pozbywaj się tych, z których nie korzystasz. Przecież w razie potrzeby ponownie zainstalowanie aplikacji zajmuje tylko chwilę. Nie warto niepotrzebnie zaśmiecać telefonu.

Usuń stare wiadomości SMS

Stare modele telefonów co jakiś czas przypominały nam o zapełniającej się pamięci przeznaczonej na SMS. Obecnie smartfony nas o tym nie informują. Tą metodą właśnie okazało się, że moje SMSy zajmują więcej miejsca niż rozbudowana aplikacja Facebooka. Warto dość regularnie czyścić stare i nie potrzebne wiadomości.

 

Jeśli nie wiesz jak sprawdzić co zajmuje najwięcej pamięci w Twoim telefonie wejdź w Ustawienia -> Aplikacje – > Wszystkie  i posortuj je po rozmiarze. Dajcie znać co to jest. 😉

2 KOMENTARZE

  1. Muszę przyznać, że przeraziła mnie pamięć zajmowana przez SMS. :3 wydawałoby się to nie możliwe. Zrobiłam to wszystko co odpowiadasz i nagle telefon działa szybciej 😮

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj