Jak sfinansować zabiegi medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Panie w różnym wieku, a coraz częściej także panowie, chętnie korzystają z zabiegów poprawiających urodę. Widząc tak duże zainteresowanie, gabinety medycyny estetycznej nieustannie poszerzają ofertę upiększających zabiegów. Niektóre z nich są dość kosztowne. W jaki sposób najłatwiej je sfinansować?

Wzrost zainteresowania medycyną estetyczną jest spowodowany rozwojem nauk medycznych, postępem w dziedzinie nowych technologii oraz obniżką cen zabiegów. Z roku na rok w Polsce jest wykonywanych coraz więcej działań poprawiających kondycję oraz wygląd skóry. Rosnące zainteresowanie medycyną estetyczną to tak naprawdę ogólnoświatowy trend. W 2014 roku wartość globalnego rynku medycyny estetycznej wynosiła 2,7 bln dolarów. Teraz eksperci szacują, że do 2019 roku może osiągnąć sumę aż 4 bln dolarów. Liderem w tej kategorii niezmiennie pozostaje rynek azjatycki, na który przypada 44% wszystkich zabiegów medycyny estetycznej. W Polsce branża ta jest w fazie rozwoju – w 2014 roku odnotowano wzrost tego rynku o 15%, a od 2016 roku wartość usług medycyny estetycznej zwiększa się średnio o 20% rocznie. Jednak daleko nam jeszcze pod tym względem do krajów Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych.

– Obecnie medycyną estetyczna interesują się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Zmianom uległ także wiek osób korzystających z takich zabiegów. Panowie trafiają do gabinetów, aby walczyć z łysiną lub poprawić wygląd skóry, natomiast kobiety chcą się odmłodzić lub zlikwidować cellulit – zwraca uwagę przedstawiciel firmy TAKTO Finanse. – Ceny zabiegów medycyny estetycznej są zróżnicowane. Z reguły jednak poprawianie wyglądu nie jest tanie. Każdy chce dobrze wyglądać, dlatego część osób decyduje się finansować zabiegi medycyny estetycznej pożyczkami.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

W Polsce pomimo tego, że pojawiają się nowe zabiegi odmładzające i polepszające jakość skóry, największą popularnością cieszą się jednak te, których rezultat jest od razu widoczny. Należą do nich powiększanie ust oraz policzków. Panie często korzystają z zabiegów modelowania twarzy. Dużą popularnością wśród Polek cieszą się również wszelkie zabiegi modelujące sylwetkę, niszczące tkankę tłuszczową i cellulit. Do popularnych zabiegów wybieranych przez panie należą także laser frakcyjny, wolumetria oraz mezoterapia. Natomiast panowie do gabinetów medycyny estetycznej najczęściej zgłaszają się w sprawie przeszczepu włosów lub zniwelowania widocznych śladów po trądziku.

Większość, bo aż 96% osób odwiedzających gabinety medycyny estetycznej, to kobiety. Najczęściej na zabiegi przychodzą klienci w wieku 45-55 lat. Młodsze osoby w wieku około 35 lat rzadziej korzystają z takich usług, a jeśli już decydują się na to, wybierają pielęgnację, delikatne zabiegi odmładzające i ujędrniające. Osoby po 45. roku życia częściej decydują się na lifting, a po pięćdziesiątce – na korekcję rysów twarzy.

Jak sfinansować zabiegi medycyny estetycznej?

Różne badania pokazują, że 19% klientów gabinetów medycyny estetycznej przeznacza na zabiegi około 500 zł miesięcznie, 14% wydaje na ten cel 300 zł, a 13% – nie więcej niż 100 zł. Nie wszystkie zabiegi jednak kosztują kilkaset złotych, część z nich jest zdecydowanie droższa. Na przykład za usunięcie blizny trzeba zapłacić średnio 2 000 zł, a za korekcje powiek – około 5 000 zł. Do tego większość popularnych w Polsce zabiegów (np. botoks, mezoterapia) trzeba regularnie powtarzać lub wykonywać w seriach, co zwiększa koszty. Nie wszystkich stać, aby finansować zabiegi medycyny estetycznej z bieżącego, domowego budżetu. Niektóre osoby odkładają na ten cel pieniądze przez kilka miesięcy, inne – decydują się zaciągnąć pożyczkę. Do wyboru jest oferta banków lub firm pożyczkowych. W pierwszym przypadku trzeba się jednak przygotować na wizytę w placówce i na długie, skomplikowane formalności. Nie każdy ma na to czas. Wtedy dobrym rozwiązaniem może okazać się pożyczka na raty w firmie pożyczkowej. W ten sposób można pożyczyć kilkadziesiąt tysięcy złotych i sfinansować nawet najdroższy zabieg, a pieniądze oddaje się w dogodnych ratach przez kilka lat. Takie rozwiązanie ma wielu zwolenników również z tego powodu, że wszystkie formalności można załatwić przez internet, a pieniądze błyskawicznie przelewane są na konto pożyczkobiorcy. Bez względu jednak na to, gdzie pożycza się pieniądze, należy robić to z głową.28

Zabiegi medycyny estetycznej stały się popularnym sposobem na poprawę i utrzymanie urody. Korzysta z nich coraz więcej pań i panów chcących wyglądać lepiej, szczuplej i młodziej. Nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że zachowa się umiar i zdrowy rozsądek w poprawianiu natury.

19 KOMENTARZE

  1. Marzy mi się jeden taki zabieg, ale jak na razie są ważniejsze wydatki, ale sądzę, że warto np. zgłosić się do jakiegoś programu 😀

  2. Biorac pod uwage wydatki, jakie mam na codzien i plany na przyszlosc poki pozyczki na taki zabieg bym nie wziela. Ale w dalszej przyszlosci czemu nie. Przyjemne z pozycztecznym.

  3. Od jakiegoś czasu zastanawiamy się nad jednym zabiegiem, mianowicie wypełnieniem blizn po trądziku. Jednak chyba nie zdecydowałabym się na pożyczkę na taki zabieg. Natomiast istnieją sytuację kryzysowe i wtedy gotówką jest potrzebna na już. Wtedy tego typu rozwiązania są super!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here